Ігри на движку Unreal 3 запрацюють в Firefox

Компанія Mozilla хоче, щоб її браузер Firefox міг запускати не тільки прості програми та ігри, такі як Angy Birds або Cut the Rope, але і блокбастери AAA-класу. На конференції GDC розробник оголосив, що спільно зі студією Epic Games адаптував ігровий движок Unreal Engine 3 для свого оглядача.

Як говориться в демонстраційному ролику, інженери Mozilla і Epic Games всього за 4 дні переписали для Інтернету понад мільйон рядків коду UE3. Движок був портований в браузер за допомогою інструменту Emscipten, який автоматично перетворює код з C / C ++ в JavaScript, і asm.js – підмножині мови JavaScipt, яке збільшує продуктивність роботу таких додатків.

На 3-й версії движка Epic Games написано безліч ігор для Windows, Xbox 360 і PlayStation 3. Теоретично, тепер в браузері Firefox можна запускати 3D-шутери, такі як Unreal Tournament 3, Mass Effect, BioShock і Gears of War. UE3 портувала на інші платформи і раніше. Наприклад, влітку минулого року його перенесли на «планшетні» операційну систему Windows RT.

Головна перешкода на шляху WebGL-ігор (тобто створених за допомогою бібліотеки для JavaScipt, що дозволяє виводити 3D-графіку прямо в браузері, без установки додаткових плагінів) – довгий час підкачки даних. У деяких випадках час завантаження одного рівня може зайняти півгодини, навіть якщо текстури і тривимірні моделі будуть зберігатися локально (наприклад, BioShock Infinite на движку UE3 займає близько 17 гігабайт на жорсткому диску), пише Ars Technica.

Полегшити проблему може організація Khronos Group, якщо у неї вийде виробити єдиний набір форматів даних для 3D-моделей, текстур і інших ресурсів. Завдяки специфікаціями онлайн-ігри зможуть запускатися швидше, тому що вони зможуть дізнаватися швидкістю підключення до Інтернету, дозвіл екрана комп’ютера і інші параметри, і оптимізувати ресурси.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.