Телефони Vertu перейдуть на Android

Nokia завершила угоду з продажу Vertu – виробника мобільних телефонів люксового сегменту. Новим власником преміального бренду стала приватна акціонерна група EQT VI.

Як пише TechCrunch, що посилається на обізнані джерела, Vertu очолить Анссии Ваньоки, який працював в Nokia упродовж 20 років. Він пішов з компанії в 2010 році, мотивувавши своє рішення тим, що так і не став генеральним директором. Нагадаємо, у вересні 2010-го на чолі Nokia став Стівен Илоп, який чотири роки до цього працював в Microsoft.

Від інформаторів блогу також стало відомо, що нові телефони Vertu використовуватимуть операційну систему Android, а не Windows Phone, яку Nokia зробила своєю основною в лютому 2011-го. Коли Vertu належала фіннам, на усі моделі компанії встановлювалася Symbian OS – нині вмираюча платформа, яку Nokia зобов’язалася підтримувати до 2016 року.

Nokia, що випускала недорогі мобільники, заснувала підрозділ Vertu в 1998 році, щоб завоювати преміальний ринок. Ціни на статусні телефони компанії, прикрашені сапфіровим склом, рубінами і іншими дорогоцінними металами, могли доходити до декількох сотень тисяч євро.

У червні 2012-го Nokia, бажаючи повернутися до прибутковості, оголосила про продаж Vertu EQT VI. Сума угоди не розголошувалася, але вважають, що инвестгруппа віддала за 90% в Vertu близько 200 мільйонів євро. Інші 10% залишаться у Nokia.

Окрім цього, у рамках плану по реструктуризації компанія заявила про намір звільнити до 10 тисяч співробітників(чи кожного п’ятого) по всьому світу до кінця року, а також закрити три заводи – у Фінляндії, Німеччині і Канаді.

Vertu є видатним гравцем сегменту класу люкс. У серію найдорожчих її телефонів входить Signature Sobra вартістю 310 тисяч доларів. Корпус цієї моделі, випущеної в 2006 році, покритий двома діамантами, двома смарагдами і 439 рубінами.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.