Зарядник Чубайса відв’яже смартфони від розеток

Російська державна компанія Роснано, що спеціалізується на інвестиціях в перспективні технології, вирішила вкласти 40 мільйонів доларів в американський стартап Lilliputian Systems. Його інженери створили портативний зарядник, працюючий на рідкому паливі.

Пристрій використовує розроблені початково фахівцями Массачусетського технологічного інституту кремнієві паливні осередки із заснованим на чіпі електрогенератором, що живиться картріджами з рідким Бутаном. Те ж паливо використовується в звичайних запальничках. Один картрідж повинно вистачити на 10-15 заряджань смартфону.

За твердженням Lilliputian Systems, технологія абсолютно безпечна – такий зарядник можна використати навіть на борту літака. Крім того, він в шість разів більше екологічний(має менший вуглецевий слід), ніж звичайний зарядний пристрій для смартфону або планшета, що підключається до розетки. Якщо вірити старим інтерв’ю з представниками компанії, ціна на пристрій може скласти від 150 до 200 доларів, а на один знімний картрідж – від двох до п’яти доларів.

Окрім мобільного зарядника на рідкому паливі з USB – роз’ємом для підключення гаджетів, компанія розробляє ті, що використовують ту ж технологію вбудовані батареї для смартфонів, планшетников і ноутбуків. Обіцяють, що технологія буде дешевою, при цьому в рази або навіть десятки разів перевершуючи існуючі рішення по кількості вироблюваної енергії на одиницю об’єму і одиницю маси.

Інвестиції очолюваної Анатолієм Чубайсом Роснано складуть велику частину з 60-мільйонного раунду венчурного фінансування, про якому Lilliputian Systems оголосила у кінці минулого тижня. Раніше компанія вже притягнула 100 мільйонів доларів від різних інвесторів.

Що належить на 100% російському уряду Роснано отримає пакет акцій Lilliputian, що гарантує представництво в раді директорів. У рамках угоди з Роснано компанія зобов’язалася відкрити дослідницький підрозділ і представництво в Росії, тут же буде розташовано і виробництво пристроїв. Правда, випустити на ринок свої зарядники до кінця 2012-го року, як передбачалося раніше, Lilliputian Systems вже навряд чи встигне.

Як відмічає видання Technology Review, декілька компаній останніми роками намагалися вивести на ринок портативні елементи живлення, побудовані на технології паливних осередків. Проте жоден проект не був вдалим. Наприклад, Mechanical Technology Inc. провела в спробах створити подібний пристрій близько 10 років, але нещодавно залишила їх.

Проблема з рідкими батареями в тому, що з точки зору споживача вони пропонують мало переваг в порівнянні із звичайними акумуляторами. Зрозуміло, вони можуть згодитися тим, кому необхідно заряджати гаджети в глушині, без доступу до електрики, але цей ринок досить обмежений.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.