Зоопарки закуповують айпади для орангутанов

Люди – не єдині істоти на планеті, які божеволіють по електронних гаджетах. Працівники дванадцяти зоопарків в США і Канаді виявили, що мавпи також обожнюють полазити в планшеті, запускаючи різні застосування.

Програма по навчанню мавп роботі з планшетниками називається Apps for Apes(додатки для мавп). Працівники зоопарків кілька разів в тиждень надають кожному орангутану по iPad, повідомляє Reuters. Вони дуже схожі на людей. Чіпають планшет, дивляться відео на YouTube, роздивляються фотографії інших орангутанов, – розповів Девид Цимерман, глава некомерційної організації Orangutan Outreach, яка започаткувала незвичайний проект.

Двічі в тиждень орангутани дістають доступ до заповітних яблучних планшетів. Тварини проводять біля півгодини, граючи з різними застосуваннями. Найбільшою популярністю серед мавп користуються програми для малювання, музичні застосування і перегляд відео. Вони зовсім як діти, що роздивляються книжки-іграшки, – додав Цимерман після того, як заявив, що рівень інтелекту орангутанов знаходиться на одному рівні з розумом маленької дитини.

Працівники зоопарку хочуть використати планшети не лише для розваги приматів. Вони вивчають способи, якими безсловесні мавпи зможуть краще спілкуватися з людьми за допомогою iPad. Уявіть, що у орангутана сильний зубний біль, а працівники зоопарку не здогадуються про це. Якщо у мавпи буде iPad, вона зможе просто натиснути на картинку зуба на екрані і ми зможемо її швидко вилікувати, – пояснив Цимерман.

Треба відмітити, що самі мавпи відносяться до планшетів захоплено. Один з учасників експерименту, однорукий орангутан, настільки захопився своїм iPad, що став використовувати для управління обидві ноги. Це дуже здорово – бачити насолоду на їх лицях. Орангутанги нудьгують цілими днями, а iPad для них – ця мало не головна розвага, – з посмішкою додав учений.

Оскільки iPad – досить крихкий і дорогий прилад, працівникам зоопарку доводиться тримати планшет у своїх руках, поки мавпа користується ім. Проте в найближчому майбутньому розробники проекту планує створити для пігулок спеціальні міцні корпуси, щоб примати не могли пошкодити їх.

Засновники проекту хочуть притягнути до нього увагу, щоб інформувати людей про загрозу вимирання, з якою орангутани стикаються в живій природі. Мавпи iPad, що користуються, нібито говорять нашим відвідувачам: Погляньте, ми прекрасні тварини, цікаві і розумні. Ми зовсім не далекі від вас, ми такі ж, як ви, – пояснює Цимерман значущість свого проекту.

Популяція орангутанов знаходиться в критичній небезпеці із-за зникнення лісів. Їх рідні тропічні джунглі знищують люди, щоб розширити плантації пальмової олії. Проект Apps for Apes не коштує на місці. Незабаром орангутани отримають айпади в зоопарках Австралії, Нової Зеландії, Японії і Європи.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.