Збирач iPhone признався у використанні дитячої праці

Foxconn Technology Group – компанія, що збирає продукцію для Apple, Hewlett – Packard, Sony, Nintendo, Intel, Acer і багатьох інших – призналася, що на одному з її заводів в Китаї працювали підлітки у віці близько 14 років. Скільки неповнолітніх було задіяно на виробництві, вона не уточнила.

Трудове законодавство КНР забороняє працювати тим, кому ще не виповнилося 16 років. Раніше порушення виявили правозахисні організації, звинувативши Foxconn в наймі молодих людей, оскільки доросліших і досвідченіших співробітників важко притягнути низькою зарплатою. Foxconn просила вибачення за свій вчинок і заявила, що бере на себе усю відповідальність за порушення закону.

Foxconn – один з найбільших у світі виробників електроніки. Окрім іншого, компанія збирає смартфони iPhone і планшети iPad для Apple, читалки Kindle для Amazon і ігрові консолі Xbox для Microsoft. На фабриках Foxconn в Китаї працюють 1,2 мільйона чоловік, з яких 2,7% – стажисти, передає Reuters.

Правозахисники і ЗМІ регулярно критикують Foxconn за надмірну тривалість робочого дня, шкідливі для здоров’я умови в цехах, а також звинувачують в широкомасштабному наймі низькооплачуваних учнів і стажистів. На початку вересня китайська преса розповіла, що тисячі студентів в примусовому порядку відправляють на фабрики Foxconn, оскільки компанії бракує робочої сили для складання нових смартфонів.

Сама Foxconn заперечує усі звинувачення, вважаючи умови роботи прийнятними Проте, на початку року Асоціація справедливої праці(FLA) за підсумками незалежного аудиту виявила на фабриках компанії в Китаї серйозні порушення.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.