«Яндекс» вчить телевізори розуміти мову жестів

В американському підрозділі російського пошукового гіганта створили додаток для жестової управління телевізорами та комп’ютерами. Зчитування жестів здійснює контролер Microsoft Kinect.

Samsung, Microsoft і ряд інших компаній вже мають подібними технологіями, а проект «Яндекса» поки що перебуває в стадії раннього прототипу. Програма була створена в Каліфорнії, в відділенні Yandex Labs в Кремнієвій долині, співробітники «Яндекса» працювали над проектом разом зі студентами Університету Карнегі-Меллон.

Тримісячне співпрацю студентів з компанією дозволила створити особливий інтерфейс для «розумних» телевізорів, що дозволяє бродити по сайтах в Мережі, стежити за оновленнями в соцмережах, дивитися відео і фотографії – і все це за допомогою одних лише жестів рук.

Додаток було розроблено під Mac OS X, а введення даних про становище рук користувача здійснюється за допомогою контролера Kinect, створеного Microsoft для ігрової приставки Xbox. Поки що інтерфейс – всього лише прототип, комерційні плани щодо цієї технології у «Яндекса» на даний момент відсутні, пише TechCrunch.

У той же час, в «Яндексі» припускають, що новий інтерфейс добре підійде для роботи з мобільними додатками. «На нову платформу можна перенести наше пошукове додаток, можливо, деякі картографічні сервіси», – зазначив Григорій Бакунов, директор з розповсюдження технологій в російській компанії.

Бакунов підкреслив, що керований руками інтерфейс – поки що всього лише експеримент, і в «Яндексі» поки що не до кінця продумали, яким чином використовувати нову розробку.

На даний момент «Яндекс» намагається знайти, ніж можна було б замінити в своєму «жестовою» проект контролер Kinect.«Проблема в тому, що для використання Kinect необхідно купувати дорогу ліцензію, до того ж, продукт буде знаходитися під контролем Microsoft. Ось чому одна з наших цілей – відшукати більш відкриту альтернативу з доступним API, більш просунутими характеристиками і меншою ціною », – додав Бакунов.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.