Хакери атакували Тель-Авів, а Google може постраждати від Android

Google може постраждати від популярності Android. Група дуже впливових компаній під загальною назвою FairSearch подала скаргу на інтернет-гіганта в антимонопольний орган Єврокомісії. Здавалося б, випадок для Google цілком рядовий, але серед «скривджених» Microsoft і Nokia, а, значить, проблема може стати серйозною.

Microsoft, сам недавно оштрафований Єврокомісією за те, що на планшетах Surface доступний лише один браузер, Internet Explorer, має великий досвід подібних розглядів. Основна претензія, як йдеться у заяві FairSearch, в тому, що Google, користуючись домінуючим становищем на ринку своєї операційної системи Android, використовує її для просування власних додатків, роблячи їх обов’язковими для установки на будь-який смартфон зі своєю операционкой.

Зрозуміло, так само роблять і всі інші, але, коли світова частка операційки перевищує 70 відсотків, це, дійсно, схоже на монополію.

Тепер Єврокомісія зобов’язана вирішити, прийняти скаргу або відхилити. Якщо заяву FairSearch запустять у виробництво, Google чекає ще один дорогий процес. І якщо Google визнають монополістом, очевидно, смартфони Android будуть потрапляти до користувачів солідно «недоукомплектованими».

Це буде як старий Windows: купивши комп’ютер, в нашому випадку смартфон, користувачеві доведеться витратити кілька годин і мегабайт трафіку на те, щоб встановити тільки базові додатки. Серйозний удар по Android.

Втім, треба думати, будь-яке рішення Єврокомісія прийме дуже нескоро, так що наступ Android з його додатками продовжиться.

Євросоюз вже веде одне антимонопольне справу проти інтернет-гіганта. У 2010 році Google запідозрили в підтасовуванні результатів пошуку – мовляв, компанія спеціально видає в «топі» посилання на свої власні сервіси, не даючи шансу продуктам конкурентів проявити себе. З тих пір Google веде складні переговори з Єврокомісією, стверджуючи, що пошуковий алгоритм об’єктивно вибирає краще.

Відзначимо, що битву з антимонопольними чиновниками на домашньому ринку Google вже виграв: у січні 2013 року Федеральна торгова комісія США ухвалила, що пошук Google не порушує законів.

«Аноніми» проти Ізраїлю. У перші вихідні квітня хакери міжнародного угруповання Anonymous запустили масовану атаку на Тель-Авів. Про напад, яке стало ще однією відповіддю на листопадову операцію Ізраїлю «Хмарний стовп» в Секторі Газа, вони, за традицією, попередили заздалегідь. Заодно пообіцявши «стерти Ізраїль з Мережі».

«Ви не зупинили постійні порушення прав людини. Ви не зупинили незаконне розселення. Ви не дотримуєтесь угоди про припинення вогню. Ви демонструєте неповагу до міжнародних норм закону. Тож 7 квітня елітні кібер-ескадри з усього світу в єдності з народом Палестини об’єднають зусилля в прагненні перекрити Ізраїлю доступ в кіберпростір », – свідчила загроза хакерів.

Першими під DDoS-навалою впали сайти міністерства освіти, міністерства оборони та уряду Ізраїлю.

Протягом доби 7 квітня постраждали також сервери поліції і багатьох банків. Як заявили Anonymous в твіттер-акаунті, спеціально створеному для освітлення операції, всього зламано 30 тисяч рахунків.

Чи не гребували Anonymous і дрібною рибкою навіть на рівні акаунтів соціальних мереж. Атаки продовжилися в ніч на понеділок, 8 квітня, і, локально, весь наступний день.

Але точно підрахувати збитки не виходить, так як, швидше за все, багато хто з даних, зазначених як «вкрадені», насправді такими не є. За заявою Anonymous, загальний збиток від атаки склав не менше 3 мільярдів доларів.

Втім, влада Ізраїлю заявляють, що ніякого серйозного шкоди хакери нанести не змогли, називаючи рівень атаки «шкільним».

Цікаво, до речі, що хакери Anonymous зустріли досить серйозний опір не тільки з боку всіляких служб мережевої безпеки, але і від своїх ізраїльських колег. Так, наприклад, офіційний сайт атаки Anonymous opisrael.com кілька разів переходив з рук в руки, і в підсумку закріпився за ізраїльтянами.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.