Творці «пошти Сноудена» збирають гроші на новий проект

Творці закритою на вимогу американської влади «захищеною» інтернет-пошти Lavabit об’єдналися з колегами і взялися за новий проект. За допомогою соціальних інвестицій вони мають намір профінансувати розробку Dark Mail – сервісу, який спецслужби не зможуть ні «прослухати», ні закрити.

Для роботи над новим сервісом об’єдналися кращі фахівці в області шифрування з двох мають досвід в цій області компаній – Lavabit і Silent Circle. Нова команда назвала себе The Dark Mail Alliance (Альянс Темної Пошти). Напередодні вони почали кампанію зі збору коштів для фінансування своєї розробки на Kickstarter.

«Темна Пошта» зовні схожа на звичні інтернет-поштовики, проте вся передана інформація шифрується і передається за принципом peer-to-peer (пирингові мережі використовуються також, наприклад, для передачі торрентів), тобто безпосередньо від користувача до користувача, без використання серверів. Секретні ключі, які генеруються під час листування, будуть автоматично віддалятися після завершення сеансу.

Для АНБ та інших спецслужб подібна система – це справжній кошмар. Розробники відзначають, що, якщо все e-mail провайдери перейдуть на нову технологію, перехопити будь-яку переписку буде неможливо в принципі. Розробники обіцяють, що новий сервіс буде доступний користувачам пристроїв на iOS, Android, OS X і Windows завдяки програмам-клієнтам.

За допомогою зашифрованого поштової скриньки можна буде відправляти листи на будь-які адреси, однак, якщо одержувач не користується Dark Mail, користувач отримає попередження про те, що повідомлення може бути прочитано сторонніми.

Запуск нового сервісу намічений на весну 2014 року. Нагадаємо, що раніше сервісом Lavabit активно користувався Едвард Сноуден. Саме з цим фактом багато хто пов’язує закриття «захищеного» поштовика американською владою. Розробникам Silent Circle подібних вимог не висували, але, побоюючись аналогічного розвитку подій, вони закрили свій сервіс заздалегідь і добровільно.

Джерело: Slate

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.