«Ворогів Америки» хотіли шантажувати онлайн-порнографією

Агентство національної безпеки США хотіло використовувати інформацію про порнопрістрастіях небезпечних, з його точки зору, мусульманських діячів для їх дискредитації. Таку інформацію містять документи, оприлюднені Едвардом Сноуденом.

Виявилося, що АНБ США таємно збирало інформацію про відвідування порносайтів, щоб в подальшому зіпсувати репутацію людей, які займаються підбурюванням до радикальних дій. Інформацію про це виявили в секретних документах відомства, розкритих Едвардом Сноуденом.

Порнослежка була націлена на шість осіб – всі вони були мусульманами. «Влада радикальних елементів особливо вразлива, якщо їхня приватна поведінка не узгоджується з офіційною риторикою», – наголошується в секретний звітах. Ось чому представники відомства повинні були відстежувати «онлайн-перегляд матеріалів сексуального характеру» і приділяти особливу увагу «спілкуванню з молодими і недосвідченими дівчатами на сексуальні теми і схиляння їх до сексу».

«Уряд США дійсно використовує всі законні способи, щоб придушити вплив терористичних елементів, які хочуть шкоди нашій нації і підбурюють людей до насильства», – відповів журналіст Шаун Тернер, фахівець зі зв’язків з громадськістю агентства.

Проте, правозахисники стурбовані подібною ситуацією. Джамі Джафер, заступник директора Американського союзу цивільних свобод зазначив: «Необхідно розуміти, що АНБ збирає дані не тільки про певних людей, агентство отримує величезну кількість особистої інформації практично про кожного. Де б ви не були, бази даних АНБ знають, які політичні погляди ви дотримуєтеся, який стан вашого здоров’я, що ви робите в Мережі і так далі ».

Відзначимо, що жодна з шести цілей «порноразведкі» поки що не була помічена в терористичній діяльності. Незважаючи на це, розвідники все одно збирали на них компромат. Одна з цілей викликала підозри своїми заявами про те, що «немусульмани – це загроза Ісламу», іншу мету взяли під ковпак в зв’язку зі спробами наукового виправдання джихаду.«Якщо люди намагаються набирати рекрутів для вбивства американців, ми повинні дискредитувати їх», – зазначив Стюард Бейкер з АНБ.

У секретних документах не згадується, яким чином АНБ мало намір використати зібраний компромат – за допомогою публічних витоків або приватно. Подібні техніки боротьби з тероризмом викликають побоювання у експертів. Вона вважають, що порнокомпромат може бути використаний не тільки проти терористів, а й для політичної боротьби, а також проти журналістів і захисників цивільних прав.

Джерело: Huffington Post

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.