Власники 48% «ВКонтакте» продали свої акції

48% соцмережі «ВКонтакте» у її співзасновника В’ячеслава Мірілашвілі і фіндиректора Льва Левієва купив інвестиційний фонд United Capital Partners (UCP). Цей фонд контролюється Іллею Щербовічу і останнім часом активно заробляє на перепродажу активів. Щербовічу входить до ради директорів державних «Роснефти» і «Транснефти». Ціна угоди не розголошується.

Відомо, що сім’ї Мірілашвілі, однокласника творця «ВКонтакте» Павла Дурова, належало близько 40% соцмережі, а Левієва – 8% компанії. Засновники «ВКонтакте» оцінювали своє дітище під час переговорів про продаж з Mail.Ru в 2 мільярди 750 мільйонів доларів. Експерти давали іншу оцінку – на рівні 2 мільярдів доларів, нагадує «Інтерфакс».

За попередніми оцінками, покупка 48% «ВКонтакте» може обійтися UCP від 960 мільйонів до 1 мільярда 320 мільйонів доларів.

39,9% «ВКонтакте» належить Mail.ru Group (USM Group Алішера Усманова контролює 17,9% капіталу і 58,1% голосів Mail.ru). Решта акцій компанії розподілені між В’ячеславом Мірілашвілі, Львом Левієва і главою соцмережі Павлом Дуровим. Останній володіє приблизно 12% акцій компанії. При цьому Усманов передав в минулому році право голосувати своїми акціями Павлу Дурову, так що за главою «ВКонтакте» зберігається контроль над усіма ключовими рішеннями в компанії.

Раніше USM була зацікавлена в збільшенні своєї частки в пакеті акцій, але сторони не зійшлися в ціні.

У лютому 2013 року USM Group завершила розміщення 7,4% акцій Mail.ru Group і привернула на біржі 532 млн доларів. Не виключено, що ці гроші були необхідні групі для придбання акцій «ВКонтакте». У USM офіційно заявляли, що мета продажу – повернення частини інвестицій в Mail.ru.

«ВКонтакте» – найбільша соціальна мережа в російськомовному сегменті Інтернету. «ВКонтакте» знаходяться 42 мільйони активних користувачів. Виручка компанії в 2011 році зросла на 41,7%. Компанія заробила 3 мільярди 290 мільйонів рублів.При цьому чистий прибуток виріс на 13,9% – до 516 мільйонів 500 тисяч рублів.

Поки ж в будинку Зінгера на Невському проспекті Санкт-Петербурга, де розташований офіс однієї з найпопулярніших соціальних мереж Росії, в ніч на 17 квітня 2013 року відбувся обшук. Обшук також пройшов і в квартирі співзасновника соцмережі Павла Дурова на Камишовій вулиці, де проживає його батько. Ця історія почалася 5 квітня, коли біля будинку Зінгера водій білого «Мерседеса» збив співробітника ДАІ і втік з місця події.

Іномарка, за деякими відомостями, належить одному із співробітників мережі «ВКонтакте», але у поліції є припущення, що за кермом автомобіля перебував сам Павло Дуров. Потерпілий інспектор впізнав його по фотографії, а потім і при зустрічі.Однак в дирекції компанії стверджують, що автомобіль їх співробітникам не належить, а сам Дуров вважає за краще їздити на метро.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.