Військові розробили антилазерні окуляри для пілотів

Лазерні указки представляють небезпеку для льотчиків. Щороку відбувається близько двох тисяч інцидентів, пов’язаних з використанням цих пристроїв хуліганами. Ось чому міноборони Великобританії розробляє захисні окуляри, здатні затримувати лазерні хвилі.

Попадання лазера в очі пілота засліплює його на декілька секунд і відволікає від управління, що може привести до серйозних наслідків. Досі жодній аварії, викликаною подібною причиною, зареєстровано не було, проте фахівці вважають, що це лише питання часу, повідомляє Gizmag.

Лазерні випромінювачі є частиною військового арсеналу багатьох країн ще з восьмидесятих років і регулярно використовуються в районах бойових дій. Зараз міноборони Великобританії активно працює над захисними окулярами, які дозволять військовим і цивільним пілотам уникнути засліплення.

Проблема полягає в тому, що захисні окуляри, існуючі зараз, здатні поглинати лише вузький спектр хвиль лазерного випромінювання, тоді як цивільні і військові лазери працюють у великому числі діапазонів. Щоб бути ефективними, антилазерним окулярам необхідно навчитися затримувати більшість спектрів шкідливого випромінювання.

Новий проект, розроблений компанією Thin Film Solution, добився цієї мети. Висока ефективність досягнута завдяки тому, що в окулярах використовується складна композитна структура з шарів полікарбонату з нанесеною світлопоглинальною фарбою. До того ж, поверхня стекол також здатна відбивати лазерне випромінювання, але вже в інших спектрах.

Нова технологія не позбавлена недоліків, проте перевершує собою усі існуючі. Розробка триває в лабораторії ВПС США в Техасі. Починаючи з травня цього року, її тестують на людях.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.