Вийшла нова версія операційної системи Ubuntu

Компанія Canonical виклала для завантаження оновлений Linux – дистрибутив Ubuntu. Нова версія операційної системи – 12.10(Quantal Quetzal) – продовжує тенденцію по об’єднанню робочого столу з хмарою, задану попереднім релизом(12.04, Precise Pangolin).

Серед найпомітніших змін – поліпшений пошук в панелі Dash, де показуються усі додатки Ubuntu. Тепер командний центр уміє шукати не лише за документами і файлами, які зберігаються на локальному жорсткому диску, але і повертатися результати з онлайн-сервісів, таких як Google Drive, Flickr, Facebook і багатьох інших.

Canonical переробила і зовнішній вигляд Dash, додавши в нього попередній перегляд результатів пошуку. Також в Ubuntu 12.10 уперше з’явилися Web Apps, які дозволяють зробити веб-застосування з популярного сайту(підтримуються Last.fm, Twitter, eBay, Gmail, Facebook і інші). Надалі його можна буде запускати і отримувати повідомлення, не відкриваючи браузеру. Крім того, Користувачам доступно видалене сховище файлів Ubuntu One об’ємом 5 ГБ.

Оновилася версія Ubuntu для серверів. У неї була додана шоста версія платформи OpenStack(Folsom), а також інструменти для управління розподіленими застосуваннями в приватних і відкритих хмарах, серверах на архітектурі x86/ARM, а також ноутбуках розробників. Клієнтську і серверну версії Ubuntu 12.10 можна викачати на сайті Canonical.

Разом з цим засновник компанії Марк Шаттлворт заявив, що ключові модулі наступної версії Ubuntu(13.04, Raring Ringtail) розроблятимуться в закритому режимі. Як пише ExtremeTech, творець Canonical невдоволений регулярною критикою ще не готових функцій(так було, наприклад, з графічним інтерфейсом Unity). Таке рішення може виявитися не на користь Ubuntu, яка раніше надавала огляд усіх планованих нововведень, а потім працювала над ними разом із співтовариством.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.