Уряд США звинуватили в крадіжці ПО на $ 224 млн

Збройні сили США протягом декількох років користувалися піратськими копіями логістичних програм, які використовувалися для створення безпечних маршрутів пересування солдатів під час військових місій. Розробники софта вимагають відшкодувати їм збитки, що оцінюються в чверть мільярда доларів.

В останні роки уряд США активно бореться з піратством, як всередині країни, так і в інших державах. «Піратство – це крадіжка», – неодноразово повторював віце-президент Джо Байден, анонсуючи все нові і нові заходи по боротьбі з піратами.

У той же час компанії Apptricity довелося подати до суду на сам уряд США, звинувативши владу в незаконному використанні їх програмних продуктів. У 2004 році компанія підписала контракт з армією, продавши ліцензії на програмні продукти, що забезпечують розрахунки переміщення військ. За результатами угоди військові могли використовувати софт на 150 комп’ютерах.

Після придбання софта він використовувався в безлічі військових операцій, під час землетрусів і інших лих. Як з’ясувалося, у своїй роботі військові не обмежилися 150 комп’ютерами, вони встановили неліцензійні копії на тисячі машин.

У підсумку «піратський», по суті, софт виявили на 93 серверах і 9 000 комп’ютерів. З огляду на, що вартість установки на сервер по прайс-листу компанії становить 1,35 мільйона доларів, а установка на комп’ютер – 5 000 доларів, Apptricity оцінила свої збитки від дій уряду США в 224 мільйони доларів.

Уряд визнав, що встановило без дозволу велику кількість копій програми. Після довгих переговорів обидві сторони все ж прийшли до угоди, за якою держава виплатить Apptricity 50 мільйонів доларів. Незважаючи на ситуацію, що склалася, Apptricity намір продовжити співпрацю з американськими військовими. Адміністрація Обами поки що не коментує подію.

Джерело: TorrentFreak

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.