Універсальний солдат. Огляд нового чату Google Hangouts

У перший день конференції I / O, яка відкрилася напередодні в Сан-Франциско, Google представила чат Hangouts, що прийшов на зміну Google Talk, а також чату і «відеовстречі» Google+. Особлива риса нового месенджера – універсальність.Він об’єднує повідомлення з різних сервісів і платформ (Gmail, Android, iOS і Chrome), дозволяючи розпочати бесіду на одному пристрої, а продовжити вже на іншому.

У Hangouts є кілька безперечних достоїнств. Перше – це можливість обмінюватися не тільки текстом і фотографіями, а й влаштовувати так звані відеовстречі (функція з Google+), в яких можуть взяти участь до десяти чоловік. По-друге, завдяки новому чату користувачі справді не «прив’язані» до конкретного пристрою. Перейшовши від смартфона до комп’ютера, ви знайдете на ньому всю ту ж інформацію, якої обмінювалися: історію листування, фотографії тощо.

По-третє, повідомлення про що надійшов повідомленні Hangouts показує лише один раз (на останньому апараті, з якого ви спілкувалися). Так чат позбавить від нескінченних сповіщень, якщо у вас багато гаджетів (наприклад, ноутбук з Gmail і браузером Chrome, iPhone і Android-смартфон).

Інтерфейс мессенджера дуже простий. На головному екрані відображається не список контактів, як в традиційних месенджерах, а поточні бесіди. Якщо ж їх немає – висувається справа панель відсилає до списку контактів з пропозицією почати розмову. Відправляти можна текст, смайлики, символи і картинки (з камери чи галереї). Кожен учасник бесіди може перейти до відеочату, натиснувши на кнопку з камерою. За аналогією з іншими популярними сервісами, в Hangouts є повідомлення про прочитання і про те, що хтось набирає текст.

До недоліків Hangouts віднесемо відсутність інтеграції з СМС. На щастя, є підстави вважати, що Google планує ввести таку функцію, принаймні на Android. Справа в тому, що при установці з Google Play Market програма запитує дозвіл на читання і відправлення текстових повідомлень. Засмучує і те, що сховатися від настирливих співрозмовників не вийде – статус «невидимки», який був в старому Google Talk, тут відсутня.

Незручним виявився і контакт-лист. Компанія, бажаючи просунути власну соцмережу, включає в список всіх знайомих з Google+ (причому налаштувати, яких відображати, а яких – ні, не можна) і не дає імпортувати контакти з Jabber. Ще одна часта претензія до програми – це смайлики. Їх багато, близько ста, але майже всі вони здалися некрасивими. Не тішить користувачів і досить великий дистрибутив (близько 21 мегабайта).

В цілому, чат вийшов непоганий. Залишається сподіватися, що основні недоробки будуть виправлені до наступної версії.Hangouts з’являється на пристроях автоматично; його також можна завантажити вручну з Google Play. Після інсталяції програми звідти не виходить (при натисканні на кнопку «Відкрити» вас направляють до старого GTalk або з’являється повідомлення про несумісність), потрібно почекати ще кілька днів. Компанія обіцяє, що Hangouts скоро стане доступний на пристроях з версіями Android від 2.3, в тому числі на планшетника.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.