У Нью-Йорку відбулася конференція Dive Into Mobile

На цьому тижні в Нью-Йорку відбулася конференція Dive Into Mobile, організована виданнями Wall Street Journal і AllthingsDigital. Спочатку конференція планувалася на кінець жовтня минулого року, однак буквально за добу до її проведення була скасована через ураган Sandy – всі будівлі в районі проведення конференції були евакуйовані через загрозу затоплення.

Цього разу учасників зустріла гарна погода і цікаві бесіди з майже двома десятками представників великих компаній.Досить важко вмістити їх в один сюжет, тому ми вибрали ті моменти, які нам здалися цікавими і важливими.

Конференція відкрилася інтерв’ю з главою Mozilla Гері Ковакс, яке провів Уолт Моссберг, засновник власне конференції і оглядач Wall Street Journal. І треба відзначити, що творцеві Firefox довелося захищати своє дітище від нападок журналіста.

«Є два основних моменти, які хочеться сьогодні обговорити – це твоя відставка і створення власної операційної системи Firefox OS. Так якого біса ?! (Сміх в залі) Ще нікому не вдавалося скласти конкуренцію Android і iOS. Це взагалі розумно, то, що ви робите? І навіщо ви це робите? », – Пішов у наступ Мосберг

«За ці роки Інтернет змінився, Мережа змінилася, за останні два роки Мережа стала зовсім інший, збільшилася продуктивність браузерів, javascript, з’явилися нові API. Веб-розробникам стало легше працювати з проектами, межа між веб-сторінкою і додатком практично зникла як на робочому столі, так і в мобільному додатку », – говорив Ковакс.

Також Гері Ковакс розповів, що операційка Firefox стартує на початку літа в п’яти країнах – це Венесуела, Польща, Бразилія, Іспанія і Португалія.

Ще одне цікаве інтерв’ю дав глава компанії Waze Ноам Бардін. Waze – це компанія з Ізраїлю, яка побудувала картографічний сервіс на автоматичних даних користувачів. Аудиторія сервісу – 44 мільйони людей, з них 70 тисяч добровольців-редакторів, силами яких на даний момент перевірено понад півтора мільярда кілометрів доріг.

«В даний час є дві моделі картографії. Перша – це коли Google наймає спеціальних людей, посилає автомобілі отснімать Street View. До речі, традиційні картографічні компанії таких можливостей вже не мають, а Google може витрачати дуже багато грошей на це, маючи дохід від пошуку. Ми підходимо інакше, намагаємося нетрадиційно домогтися такого ж результату – використовуючи добровольців. Наша основна перевага – свіжість даних. У США ми на другому місці за якістю після Google, але багато де їх перевершуємо, Латинська Америка, наприклад », – говорить Ноам Бардін. У майбутньому, за словами Бардіна, сервіс планує зайнятися пішохідними доріжками і навігацією всередині будівель.

У другий день конференції на сцені з’явився Ян Коум, глава WhatsApp Inc., компанії-виробника однойменного месенджера.«Я не готовий називати конкретні цифри, але сьогодні наша аудиторія більше ніж у Twitter», – заявив Коум.

Також Коум додав, що за кількістю переданих повідомлень месенджер випереджає найбільшу соціальну мережу Facebook.Користувачі WhatsApp кожен день отримують вісім мільярдів повідомлень і відправляють дванадцять млрд. Facebook ж за добу обробляє близько десяти мільярдів повідомлень. Такий успіх привернув увагу деяких великих інтернет-компаній. В останні шість місяців в IT-співтоваристві ходили чутки про те, Facebook і Google ведуть переговори про покупку сервісу.

«Ми ніколи не думали про це, і всередині компанії ніколи не було розмов про те, щоб продати компанію. Ми хочемо зосередитися на побудові та вдосконаленні нашого застосування – ми хочемо будувати його для користувачів, для розробників. Без реклами. Коли втручається реклама, користувач стає продуктом. Але ж є багато успішних підприємств, які не використовують рекламу – наприклад, пов’язані з газом або водою. Ми хочемо бути одним з них », – сказав Коум.

Цікавим було інтерв’ю і з Еріком Шмідтом. Протягом практично годинної бесіди виконавчий директор Google багато говорив про медичні технології, розповів про те, що в день зараз активується півтора мільйона пристроїв з Android, і Google сподівається через рік-два досягти загального числа в два мільярди. До речі, він і вийшов на сцену з чотирма моделями телефонів серед яких був перший гуглофон, Nexus 4 і новенький НТС One.

Розповідаючи про свої телефонах, Шмідт зазначив, що на підході нова лінійка пристроїв від Motorola, які, за його словами, «просто феноменальні», а перші користувачі Google Glass отримають свої пристрої в найближчі кілька днів.

Останні були розроблені в секретній лабораторії Google X, де, за чутками, відчувають і автомобіль, який може їздити без водія. І тут Ерік Шмідт розповів про свої враження від того, як це – бути пасажиром в машині без шофера.

«Так, я їздив так, без водія. І що я можу сказати за підсумками цього тесту? Потрібно приблизно 20 хвилин в перший раз, щоб пристосуватися до машини, не намагатися схопити кермо і дозволити їй везти вас. Це ніби як час на те, щоб звикнути і заспокоїтися. Це дуже дивно, насправді, сидіти в машині, яка сама вибирає смугу, перебудовується, і їде зі швидкістю приблизно в 80-90 кілометрів на годину. При цьому що є першою причиною смерті в Америці на сьогоднішній день?Автомобілі. Ви розумієте, як погано і непередбачувано люди можуть водити автомобілі, в той час як комп’ютер робить цей процес набагато безпечніше », – говорить Ерік Шмідт.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.