У Мережу просочилася Windows Blue, а Google і LG зацікавилися «розумними годинами»

Бета-версія Windows Blue витекла в Мережу. На файлообмінниках з’явилася попередня версія майбутнього першого великого поновлення операційки Windows 8. Файл має розмір 2,6 ГБ. І його витік, імовірно, допустив французький партнер Microsoft, якому був відправлений файл для тестування. Можливо, збірка ще містить помилки, які були виправлені компанією.

Варто відзначити, що Windows Blue – це проміжний реліз, наступним після нього, імовірно, стане випуск операційної системи Windows 9. Також в мережі з’явилося відео роботи з Windows Blue і досить докладні скріншоти. Судячи з ним, оновлення містить поліпшення, які спростять роботу з пристроями, оснащеними сенсорним екраном. Однак з них важко зрозуміти, чи буде це те, що користувачі звикли називати «сервіс-паком», в якому Microsoft тільки виправить помилки попередньої версії, або повноцінне оновлення, яке не тільки позбавить ОС від «багів», а й додасть щось нове.

Отже, в Windows Blue користувачі можуть змінювати розмір плиток на екрані «Старт»: зменшувати їх до 1/4 величини стандартної плитки і збільшувати в 4 рази – в залежності від важливості або частоти використання. Також на стартовому екрані додана висувається панель Personalize, яка дозволяє змінювати колір фону або встановлювати фонове зображення. В цілому у користувача з’явилася можливість налаштування всіх важливих параметрів без необхідності відкривати панель управління в стандартному режимі робочого столу. Це, перш за все, спростить роботу користувачів планшетів.

З’явився режим Snap View, який дозволяє ділити екран на дві або чотири рівні частини і запускати в кожному вікні окремий додаток. Під даний режим були адаптовані деякі додатки Windows 8, включаючи будильник і калькулятор. Розробники також зможуть адаптувати свої програми під Snap View. Також з’явилася можливість запуску окремих додатків на різних моніторах, підключених до ПК на базі Windows 8.

З’явилися нові сенсорні жести. На стартовому екрані користувач може провести пальцями знизу-вгору, щоб вивести список всіх встановлених додатків, а в режимі стандартного робочого столу – знизу-вгору або зверху-вниз для виведення додаткових функцій.

З мінусів – можливість автоматичного завантаження в десктопний режим, а також звична по стареньким версіями Windows кнопка «Пуск» в новій версії так і не з’явилися. Згідно з попередніми даними, офіційна збірка Windows Blue буде доступна приблизно в середині 2013 року.

Нішею «розумних годин» зацікавилися компанії Google і LG. Про це пишуть відразу кілька великих ЗМІ. Давайте відразу визначимося в поняттях – під «розумними годинами» мається на увазі річний аксесуар, який виглядає як годинник, але не просто показує час, а синхронізується зі смартфоном користувача і здатний керувати деякими додатками телефону.Наприклад, відтворювати музику з плеєра, показувати входять СМС і push-повідомлення з соцмереж. І навіть більше того, при наявності гарнітури можна прийняти вхідний дзвінок на годиннику, не дістаючи телефон з кишені або сумки. Тож не дивно, що ця ніша ринку стає такою популярною. Компанія Google, нібито, розглядає свій наручний годинник в якості пристрою, що міг бути доповнювати і працювати в парі з їх чудо-окулярами Google Glass. Наприклад, на годиннику можна було б читати повідомлення і ручками натискати на кнопку фотографування – тобто, взяти на себе частину допоміжного управління камерою в Google Glass. Ймовірно, чудо-годинник, як і чудо-окуляри будуть створюватися в експериментальному відділі пошукового гіганта «Лабораторії X».

Що ж стосується «розумних годин» »LG, то даних поки що небагато – передбачуване пристрій буде володіти сенсорним екраном (що, загалом-то, не дивно). Інше питання – на якій операционке годинник працюватиме. За даними Korea Times, варіантів два: Android або мобільна версія операційки Firefox.

Величезний інтерес до наручних девайсу з’явився в минулому році, коли сайт для залучення грошових коштів на реалізацію творчих, наукових і виробничих проектів Kickstarter замість потрібних 100 тисяч зібрав на проект «розумних годин» Pebble більше 10 мільйонів доларів. І після кількох затримок в цьому році пристрою з’явилися у продажу і отримали схвальні відгуки.

На сьогоднішній день з великих корпорацій розумні годинник на ринок поставляє тільки Sony. SmartWatch, які працюють з будь-якими пристроями на Android і які ми тестували на собі. Треба сказати, що не з усіма заявленими функціями годинник Sony справляються, однак і в компанії їх позиціонують не як флагманський продукт і вже тим більше не в luxury-сегменті, а скоріше, як аксесуар – додаток до смартфону. Взагалі на ринку можна знайти годинник Cookoo, MetaWatch – проте, за чутками, вони не влаштовують споживача.

У гонку на створення кращого ручного аксесуара включилася і компанія Samsung, яка публічно визнала, що працює над третьою спробою створити «розумні годинник». У далекому 1999 році компанія створила годинник-телефон SPH-WP10, а в 2009-му вона відзначилася моделлю годин-телефону S9110, які отримали сенсорний дисплей і Bluetooth, але коштували 470 доларів, що не дозволило їм завоювати велику популярність.

Зараз, схоже, компанія робить третій захід на цю нішу. Офіційно відомо, що годинник буде працювати під управлінням операційної системи Android. Проект отримав назву Galaxy Altius.

Особливий шум в IT-співтоваристві піднявся, коли в пресі з’явилися повідомлення про те, що Apple теж працює над своєю версією «розумних годин». Минулого місяця компанія Джобса розкрила свою заявку на патент – де, власне, і була представлена офіційна концепція Apple для наручних годинників. Згідно з цими даними, iWatch буде виглядати як гнучкий сенсорний дисплей у вигляді «слеп-браслета» – тобто смужки, яка при легкому фізичному впливі зачиняються навколо зап’ястя.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.