Смартфон Jolla і інтернет-рейтинг Росії

Фінська компанія Jolla, заснована колишніми співробітниками Nokia, нарешті, випустила свій однойменний смартфон.Пристрої працюють на базі відкритої операційки Sailfish OS, розробленої на основі ще нокіевскій ОС MeeGo, яка, в свою чергу, базується на ядрі Linux. Платформа дозволяє запускати не тільки власні, а й Android програми. Особливою фішкою смартфонів Jolla стали змінні панелі, які, за заявою компанії, змінюють не тільки колір корпусу, а й функціонал мобільного телефону. Наприклад, настройки безпеки. Поки, правда, компанія не розкриває всіх деталей. Відомо тільки, що власники апаратів з першої партії отримають білу і червону панелі.

Смартфони Jolla оснащені 4,5-дюймовим екраном з роздільною здатністю в 540х960 – досить невеликим за сучасними мірками. Шеф-дизайнер Jolla Мартін Шуле пояснює цей вибір тим, що на відміну від андроідфон смартфони на базі Sailfish не потребують додаткового просторі для відображення інтерфейсу: він заточений під управління жестами. Але, за заявою представників компанії, в майбутньому телефони Jolla все ж обзаведуться дисплеями високого дозволу.

Незважаючи на те, що продажі аппартах Jolla вже стартували, отримають їх тільки ті, хто встиг зробити попереднє замовлення ще в травні цього року. Перша партія налічує всього 450 пристроїв. Решта зможуть придбати телефони Jolla з початку грудня, їх вартість складе 399 євро.

За інформацією порталу Netindex.com, Росія знаходиться на 35 місці в рейтингу країн з найвищою швидкістю завантаження даних з Інтернету. При цьому, незважаючи на невисокі позиції, середня швидкість скачування даних в Росії знаходиться на прийнятному рівні – 20.06 мегабіт в секунду. Для порівняння, в США цей параметр хоч і вище, але незначно – 20.77 мегабіта на секунду. У топ-10 країн потрапили Тайвань, Нідерланди, Макао, Японія, Литва, Швеція, Корея, Румунія, Сінгапур і Гонконг, що є абсолютним лідером за швидкістю завантаження – 71.03 мегабіта на секунду. А середня швидкість закачування даних з Інтернету в світі складає 16.22 мегабіта на секунду. У разі завантаження даних в Інтернет, Росія, яка посідає 14-е місце, серйозно випереджає багато країн і перевершує середній світовий показник, що дорівнює 7.10 мегабіта, на 10 мегабіт в секунду. При цьому вартість інтернет-трафіку в Росії істотно нижче середньої світової. Ціна за 1 мегабіт даних у нас становить 1.08 $. Дешевше тільки в Молдові, Литві, Україні, Румунії та Болгарії.

Всю інформацію Netindex публікує, грунтуючись на останньому мільйон тестів, проведених на сервісі SpeedTest.net.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.