Тwitter-дезінформація набирає обертів

Автор: Матвій Попов

Відповідальність за злом Тwitter агентства Associated Press взяли на себе хакери так званої Сирійської електронної армії.Нагадаємо, ввечері у вівторок вони повідомили, що Білий дім «підірваний», а американський президент «поранений».Новина спровокувала паніку на американському фондовому ринку.

Отже, знову «Сирійська електронна армія». За останні пару місяців кіберстороннікі президента Асада провели вже чимало гучних акцій, і як раз по злому твіт-акаунтів. Чого вартий злом Тwitter метеослужби BBC, яка раптово почала повідомляти про те, що метеорологи пішли озброювати сирійську опозицію, а турецький прем’єр Ердоган розпорядився труїти цивільне населення хімічною зброєю. Або атака на аккаунт агентства France-Presse – хакери виклали там фотографії того, як на їхню думку виглядає конфлікт в Сирії.

А ще був злом CBS, причому там хакери розмістили кілька шкідливих посилань, пройшовши за якими користувачі позбавлялися контролю за акаунтами. І ще хуліганська витівка проти глави ФІФА Йозефа Блаттера, від імені якого хакери заявили: Зепп йде у відставку.

Настільки творчий підхід до кібервзлому, взагалі кажучи, явище нове. До сих пір хакери обмежувалися просто заявою про себе, як наприклад в Венесуелі, де тиждень тому голова опозиції програв вибори і його прихильники просто зламали Тwitter переможця. Або як, знову ж таки, на днях, Тwitter КНДР з легкої руки хакерів почав лаяти політику Пхеньяна. Ніхто цього всерйоз не сприйняв.

Дії сирійської хакерів, як бачимо, – зовсім інша справа. Зрештою, віртуальний вибух в Білому домі спровокував, нехай і на пару хвилин, але справжнісіньку паніку відразу в декількох реальних державах.

І зовсім незрозуміло, як уберегтися від нових кампаній по дезінформації в майбутньому, якщо врахувати, що довіра до твіттер-представництвам новинних кампаній, відомих людей, організацій і держав останніми роками тільки зростає. І сенсація, придумана зловмисником, має всі шанси за лічені секунди розлетітися по всьому світу, і стати відомою, перш ніж хтось схаменеться зі спростуванням.

У нас запрацювала група «ВКонтакте». Приєднуйтесь!

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.