«Телефон Facebook» виявився надбудовою до Android

«Будинок на Android», який Facebook обіцяла показати 4 квітня, виявився додатком, глибоко інтегрованим в інтерфейсну оболонку Sense. Виробництвом самого пристрою займеться компанія HTC. Про це пише блог Android Police, якому вдалося отримати системний дамп програми і дізнатися деякі характеристики «телефону Facebook».

За повідомленням видання, смартфон середнього рівня назвуть HTC Myst. Новинка отримає операційну систему Android версії 4.1.2, двоядерний процесор Qualcomm, 4-3-дюймовий дисплей, Bluetooth 4.0, Wi-Fi і 1 гігабайт оперативної пам’яті.Спереду буде розташовуватися 5-мегапіксельна камера, ззаду – на 1,6 мп. Слот для карт пам’яті microSD не передбачений.

На апарат буде встановлена фірмова оболонка HTC – Sense 4.5 (саму сучасна, 5-я версія, поки є тільки у флагмана HTC One), а поверх неї – лончер Facebook Home. Функції соцмережі будуть «вшиті» в операційну систему: користувачі зможуть читати новинну стрічку Facebook, перегортати фотографії прямо з домашнього екрану, а чат буде працювати у фоновому режимі за замовчуванням.

Facebook Home отримає практично необмежені можливості по управлінню смартфоном. Наприклад, він зможе запускатися відразу після включення пристрою, бачити, які програми на ньому запущені, включати блокування екрану, встановлювати з’єднання з Інтернетом по Wi-Fi, змінювати системні налаштування та інше.

Крім того, в Facebook Home була знайдена підтримка TouchWiz – інший інтерфейсної оболонки, яку встановлює на свою продукцію Samsung. Звідси можна зробити висновок, що компанія Марка Цукерберга не планує обмежуватися смартфонами HTC, тому появи програми можна чекати в Google Play.

На думку Reuters, Facebook вирішила всерйоз «оселитися» на смартфонах, так як бачить велику загрозу в мобільних месенджерах – Kik, WhatsApp, WeChat, LINE, kakaoTalk. Ці програми, крім обміну повідомленнями, також дозволяють ділитися музикою, іграми і роликами на YouTube.

Потенціал таких сервісів компанія зрозуміла ще давно: в березні 2011-го вона купила стартап Beluga, а в серпні того ж року випустила Facebook Messenger. Чат об’єднує в собі комунікаційні функції соцмережі, збираючи в одному місці повідомлення, електронну пошту та груповий чат. Однак широкої популярності серед користувачів месенджер не отримав.Ймовірно, за допомогою Facebook Home компанія має намір знову спробувати сили, а заодно отримати ще більший контроль над смартфонами.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.