Стів Возняк оцінив iPhone 5, а Google купив українців

Стів Возняк відповів на питання користувачів ресурсу Slashdot. У інтерв’ю, приуроченому до 15-річчя сайту, співзасновник Apple отримав декілька сотень питань. Возняк – шкільний друг Стіва Джобса, разом з яким він і заснував Apple. У 1975 році Возняк від початку і до кінця зібрав Apple I – перший пристрій, який компанія стала продавати, а потім Apple II – персональний комп’ютер з кольоровою графікою, розрахований на масового споживача. У 1987 році Возняк покинув Apple, але в комп’ютерному співтоваристві існує думка, що її фігура – чи не значиміша, ніж особа Джобса в історії успіху компанії.

Відомий прибічник співтовариства незалежних розробників, Возняк у черговий раз виразив їм підтримку: Мені дуже близька ідеологія Linux і Open Source. Якби я був молодим і вибирав свій шлях у світі технологій сьогодні, то безперечно працював би з цією платформою. Я завжди виражав підтримку тим, хто розробляє і використовує джейлбрейк для iPhone, тому що це нагадує мені про те, якими були ми із Стівом Джобсом до того, як Apple стала тією компанією, якою вона є зараз.

Возняк не став детально аналізувати iPhone 5, але все таки оцінку новому смартфону дав: Останніми роками серед безлічі смартфонів з великими екранами, був один апарат з маленьким дисплеєм. Я, як і багато інших, вважав, що великі екрани кращі. Прошу вибачення за таку здогадку, але мені здається, що тут Apple трохи недогледіла. iPhone не гірше за інші смартфони, і ціна загалом однакова. iOS 6 не гірше, ніж Android. Але в цілому ми могли б обійтися будь-якою з цих операционок.

Інженер, проте, нарік, що Apple може розчарувати користувачів відсутністю інновацій : Цілком можна чекати, що Apple просто буде знімати вершки з існуючих ринків, при цьому не дивуючи споживачів новими категоріями продуктів. Така небезпека існує завжди. Але, на мою думку, таке могло б статися і коли компанією управляв Джобс, тому не варто робити висновків про те, що справа в новому керівництві.

І, хоча в професійному середовищі багато хто вважає, що Возняк незаслужено опинився в тіні знаменитого Джобса, сам він, схоже, із цього приводу жалю не зазнає: Наш союз із Стівом Джобсом був дуже вдалим. Думаю, вдалішим для Джобса, тому що для мене щастя в житті не пов’язане з успіхом у бізнесі, грошима або владою. Мої кращі дні пройшли в лабораторії, де я працював сам для себе. Я люблю своє життя такій, яка вона є, і сказав про це Джобсу в одній з наших останніх телефонних розмов перед його смертю.

***

Google купив український стартап Viewdle – про це з посиланням на близькі до компаній джерела повідомляє український Forbes. Компанія, заснована українськими інженерами, спеціалізується на технології розпізнавання осіб. Сума угоди, з чуток, перевищила 30 мільйонів доларів.

Розроблений Viewdle додаток SocialCamera дозволяє автоматично розпізнавати і відмічати людей на фотографіях в соцсетях. Також існує десктопная програма Viewdle Uploader для ідентифікації осіб на знімках на комп’ютері і миттєвого завантаження в Facebook прямо з тек. Окрім цього Viewdle випустила гру Third Eye для платформи Android. Гравцеві необхідно сфотографувати себе на камеру смартфону, після чого програма автоматично визначить, до якого з ігрових кланів його віднести.

Цікаво, що раніше Google самостійно займалася розробками в області розпізнавання осіб, але в травні 2011 року колишній генеральний директор компанії Ерик Шмидт заявив про своє різко негативне відношення до цього: Ми створили таку технологію, але призупинили подальші розробки. Це єдиний випадок, коли Google прийняв рішення припинити роботу над технологією, оцінивши її перспективи. Особисто я дуже побоююся результату, який може дати об’єднання технології розпізнавання осіб і геолокаційних сервісів.

Окрім власне розпізнавання осіб Viewdle дозволяє ідентифікувати жести, посмішки і зразковий вік людини на фотографії. Крім того, компанія володіє рядом патентів в цій області. Варто відмітити, що українська компанія – не єдине придбання Google подібного профілю. Раніше інтернет-гігант купив дві схожі компанії Neven Vision і PittPatt.

Як саме Google планує застосувати свої придбання доки незрозуміло. На думку деяких експертів, технології можуть бути використані в соціальній мережі Google+, фотосервісі Picasa або окулярах доповненої реальності Google Glass. У останні пару років технологія розпізнавання осіб стала трендом в технологічному середовищі – подібні можливості використовує Apple в сервісі iPhoto, Samsung пропонує розпізнавання осіб для відправки в соціальні мережі знімків з Galaxy S III, а сам Google показав технологію розблокування телефону по обличчю його власника.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.