Американцям не рекомендують довіряти китайським роутерам

Американським компаніям слід відмовитися від продукції китайського виробника мережевого устаткування Huawei Technologies, якщо вони хоч трохи цінують свою інтелектуальну власність, упевнений голова комітету з розвідки Палати представників США.

Майк Роджерс в інтерв’ю телеканалу CBS заявив, що підприємцям треба знайти собі інших постачальників, якщо вони цінують комерційні таємниці, піклуються об особистих цих клієнтів і небайдужі до національної безпеки країни. 8 жовтня комітет повинен опублікувати доповідь, в якій будуть представлені результати дослідження загроз, що виникли із-за глибокого проникнення китайського устаткування в телекомунікаційні системи США. Конгресмени заклопотані тим, що китайські виробники могли наділити свої роутери недокументованими функціями, які відкривають третім особам доступ до інформації, що охороняється.

Розслідування тривало майже рік, передають Звістці.Економіка, а рекомендації, що містяться в нім, якщо до них прислухаються, можуть серйозно понизити продажі китайського телекомунікаційного устаткування в США, виробники якого, на думку конгресменів, схильні до впливу іноземних державних служб. Китай має засоби, можливості і мотив використати свої телекомунікаційні корпорації з шкідливими цілями, – говориться в чернетці доповіді, отриманій агентством Reuters. Держустанови США будуть зобов’язані замінити будь-яке комп’ютерне устаткування, в якому використовуються деталі, зроблені китайськими компаніями. Американських політиків турбує минуле засновника Huawei і одного з великих акціонерів ZTE Реня Чженфея, який свого часу був офіцером ВС КНР.

Представники Huawei, однією з компаній, згаданою в доповіді, упевнені, що побоювання американців безпідставні, а доповідь – частина політичної гри. Huawei – шанована компанія, яка представлена в 150 країнах світу і поставляє устаткування для 500 великих телекомунікаційних операторів. Надійність нашої продукції неодноразово перевірялася. Це факти. Вони залишаться істинними і наступного тижня, зовні залежність від політичної ситуації, – заявив прес-секретар компанії Вільям Пламмер.

У серпні парламентський комітет провів слухання, на яких було присутнім керівництво компаній Huawei і ZTE, які займають відповідно друге і четверте місця у світі по виробництву телекомунікаційних комплектуючих. Віце-президент ZTE Чжу Цзиньюнь спробував завірити конгресменів в тому, що його компанія є повністю незалежною, а уряд КНР ніколи не звертався до них з проханнями добути інформацію. За його словами, компанія ніколи не піде на такий крок: Я вірю, що бізнес має бути чесним. Ми ніколи не займалися і не займатимемося економічним шпигунством.

Американські компанії затверджують зворотне і оцінюють щорічний збиток від промислово-економічного шпигунства в $300 млрд. Минулого року про свої побоювання заявила Motorola, яка звинувачує китайців в крадійстві технологій за допомогою мережевого устаткування.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.