Стільникові оператори не встигають дати абонентам «вільну»

Російські стільникові оператори не встигають в необхідний урядом термін реалізувати всі необхідні кроки для скасування «мобільного рабства», тобто надання абонентам можливості змінити оператора без зміни номера телефону. За інформацією «Ведомостей», МТС в листі, що перераховує причини затримки, попросила Мінкомзв’язку про відстрочку.

Всього таких причин 12, серед головних – неврегульованість питань із заборгованістю абонентів, а також механізмом отримання у них згоди на обробку персональних даних. Крім того, абоненти поки не до кінця захищені від несанкціонованого перенесення, відсутній опис того, як повинні взаємодіяти оператори при перенесенні номера, не готова і єдина база даних перенесених номерів.

На думку МТС, чотири місяці у операторів «великої трійки» піде тільки на підготовку до тестування системи, а ще три – на саме тестування. Схожі листи, кажуть у відомстві, там отримали і від інших провідних російських операторів. Як відзначають в «Ростелекомі», уряд може відсунути термін реалізації переносимості мобільних номерів на другий квартал 2014 року.

Однак, пишуть «Ведомости», поки що в Мінкомзв’язку наполягають на даті 1 грудня, хоча раніше повідомлялося про готовність відомства піти на поступки. Оператори у відповідь лякають чиновників можливої плутаниною, якщо «мобільне рабство» скасувати напередодні новорічних свят, коли навантаження на мережі стільникового зв’язку традиційно зростає.

Тим часом, як повідомляють сьогодні «Известия», в уряді нарешті визначилися з тим, яка організація займеться технічною реалізацією скасування «мобільного рабства», ставши оператором бази даних номерів «перебіжчиків». За даними газети, роботу вирішили доручити Центральному науково-дослідному інституту зв’язку. Організація відома, як один з учасників розробки СОРМ – системи, що дозволяє ФСБ стежити за даними, що передаються через Інтернет і мереж стільникового зв’язку.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.