Microsoft вступає в битву за вітальню

Нова порція чуток про довгоочікуваний Xbox 720 від Bloomberg і The Verge. Не всі стало сюрпризом, про дещо ми вже здогадувалися: наприклад, згідно витоку, нова приставка від Microsoft буде не тільки ігровий – в неї закладуть повний функціонал інтернет-телебачення, подібного Google TV. Таким чином, Microsoft не тільки підтримує гонку озброєнь в ігровій індустрії, а й набуває так звану «битву за вітальню» – змагання зі створення розважальної системи майбутнього, яка замінить звичне телебачення. У цій боротьбі у Microsoft серйозну перевагу перед тим же Google – у вигляді домовленостей з безліччю постачальників контенту, напрацьованим за десятиліття в індустрії. Причому, система, судячи з усього, стане першим продуктом епохи «завжди включених» пристроїв. Щоб приймати TV-сигнал, оновлювати і персоналізувати контент, Xbox 720 повинен працювати постійно. Та й ігри без Мережі працювати більше не будуть, навіть якщо вони продаються на дисках, їх все одно доведеться реєструвати через Інтернет. Вже зрозуміло, що диски скоро будуть таким же архаїзмом, як і касети. Наголос робиться на мережеву торгівлю та розміщення основного обсягу даних в «хмарі». Це добре для запобігання ігрового піратства, але накладає деякі обмеження з продажу в не сильно розвинених країнах, де Інтернет є не скрізь і не завжди. Іншими словами, не можна буде просто взяти приставку на дачу і підключити до телевізора, адже немає Інтернету – немає ігор. Особливо це прикро, якщо врахувати, що ігри для колишніх версій як Xbox, так і PS, на нових приставках працювати не будуть.

Зате почесне місце в новій медіасередовищі Microsoft твердо зайняв контролер Kinect. На цьому тижні ми розповідали про те, як американський підрозділ «Яндекса» привернуло контролер до управління телевізором. Так ось, в Microsoft, виявляється, над цим працювали давно і просунулися значно далі. Відповідний функціонал з’явиться вже в Xbox 720. Як повідомляють, технологія буде зчитувати жести відразу декількох людей перед телеекраном – це, очевидно, з розрахунком на режим split-screen. Крім того, передбачені цікаві функції, на зразок автопаузи при повороті голови і навіть, згідно витокам, очних яблук. Такого прямий конкурент, Sony Play Station 4, офіційно анонсований в кінці лютого, надати не може.Цікаво, що Xbox стане єдиним продуктом, з яким Microsoft залишиться в телебізнесі. Свій попередній IPTV проект, Mediaroom, з усіма його 22 мільйонами передплатників корпорація продає компанії Ericsson.

Однак, Xbox – це все ж, в першу чергу, ігрова приставка. Цікаво, як дві функції будуть мирно поєднуватися в одному і тому ж пристрої, якщо, скажімо, батько сімейства хоче подивитися футбол, а син – пограти в FIFA-2013. В принципі, з технологією split-screen це можливо, якщо телевізійний приймач і записуючий пристрій ігрова приставка – це два різних пристрої. А ось реалізована така багатозадачність в Xbox 720, поки невідомо. Теоретично, основа системи – злегка змінена операційка Windows 8 і процесори AMD сімейства Jaguar – це дозволяє. Те, що в новій Xbox використовуватимуть саме ці чіпи, підтвердила ще один витік. Таким чином, AMD стане постачальником процесорів для абсолютно всіх сучасних ігрових систем.

Нагадаємо, вперше обидва конкурента, Sony і Microsoft, вирішили при виробництві своїх приставок перейти на звичайні компоненти комп’ютерів, які вже до кінця року можна буде вільно купити на будь-якому радіоринку. Перехід на стандартне залізо позначиться на вартості консолей, стартова сума буде, за чутками, в районі 350-400 доларів, тобто набагато менше, ніж при запуску у попередників. Простіше буде і розробникам ігор – не доведеться переписувати їх під консольне обладнання, а значить, ігри також можуть подешевшати. Нарешті, на звичайному обладнанні набагато простіше будувати мережеву інфраструктуру, а значить, на консолях з’являться MMO-гри. Зворотний бік медалі – стандартні компоненти мають неприємну властивість швидко застарівати. Можливості «апгрейдити» компоненти ні на PS4, ні на Xbox 720 не буде.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.