Стеж за собою. Огляд кращих програм для лайфлогінг

Регулярно робити фото та відео, викладаючи його в Мережу з коментарями чи ні, суцільним потоком – це називається лайфлогінг, «записування життя». Уже зараз в більшості автомобілів встановлені відеокамери, які не тільки допомагають вирішити, хто винен в ДТП, а й постачають YouTube кумедними і не дуже відео. Якщо завжди носити камеру на одязі ви поки що не готові, не впадайте у відчай, ви теж можете долучитися до світу лайфлогінг за допомогою описаних в цьому огляді додатків.

Expereal
Наш огляд відкриває вельми незвичайна програма. Додаток призначений для протидій когнітивним спотворень пам’яті.

Як відомо, спогади з часом сильно спотворюються. Наприклад, погане забувається куди важче хорошого, речі, які колись були байдужі, з часом починають тішити і так далі. Розробник додатку Experial Джонатан Коен впевнений, що єдиний спосіб правильно запам’ятати своє життя – записувати об’єктивні оцінки про кожен день.

В цілому, програма вміє не надто багато – з її допомогою можна оцінити свій день за 10-бальною шкалою, після чого ці оцінки трансформуються в наочні графіки. Таким чином, можна явно бачити вдалі і невдалі періоди життя.

Процес оцінки реалізований вельми креативно. Користувачеві пропонується обертати по стрілці тумблер. Чим сильніше ви повертаєте його, тим більше балів у цього дня і яскравіше кольорова пляма посеред екрану. Звучить трохи дивно, зате виглядає приголомшливо. Вибравши кількість балів, користувач переходить в додаткове меню, в якому він може залишити свої зауваження про день, додати людей, місце і фотографії.

Ось власне і все – програма дуже проста. Дуже добре реалізована добірка статистики. Є можливість зробити свої дані приватними, або відкритими. В останньому випадку можна порівнювати свої результати і графіками з результатами друзів з Facebook. Також є можливість переглядати окремо зняті фотографії.

Додаток справді не схоже на всі інші щоденникові сервіси, від нього віє математичною точністю. Воно зовсім не орієнтоване на ведення розлогих текстових записів, зате прагне перетворити ваші спогади в щось статистично об’єктивне.Реалізована функція нагадувань про необхідність виставити рейтинг свого дня. Всі таблиці і графіки можна вислати собі на e-mail прямо з програми.

На момент написання огляду додаток поширювалося в App Store безкоштовно.

Memoir
Це приголомшливо красива програма, яка дозволить вам ніколи більше не вести щоденник. Ідея розробників проста – користувачі завантажують в соціальні мережі достатньо даних, щоб скласти докладний щоденник їхнього життя, згрупувати всі спогади. Цим додаток і займається. Ви дозволяєте йому доступ до фотографій в iPhone, підключаєте акаунти в Facebook, Instagram і Foursquare (підтримки «ВКонтакте», на жаль, немає), після чого перед вами з’являється унікальна база особистих спогадів.

При першому запуску складання стрічки займає кілька годин. У цей час додаток можна згорнути. Поки ви чекаєте, Memoir автоматично вибудовує взаємозв’язку між місцями, в яких ви побували, записами в соцмережах і фотографіями.

Ви завжди зможете наочно побачити, що, наприклад, у березні 2011 року ви літали до Мінська, в березні 2012 року ви повеселилися на дні народження у свого двоюрідного брата, а три дні тому ви здавали іспити. Будь-який день, інформацію про який ви запостив в соціальні медіа, буде збережений і наочно відображений. Перед вами з’явиться своєрідна стрічка усього життя. За допомогою програми можна синхронізувати спогади про певні днями з друзями, що також дуже здорово – адже ви отримаєте не тільки свої, але і їх фотографії. Зрозуміло, для цього додаток повинно бути встановлено в обох.

Saga
Незвичайне додаток для iPhone і Android, яке використовує вбудовані в смартфон датчики для того, щоб збирати інформацію про життя користувача. За допомогою GPS програма реєструє всі місця перебування користувача і будує маршрути його пересування. До кожного маршруту додається інформація про його тривалості і частоті повторюваності.

На основі цих даних програма створює своєрідний цифровий портрет життя людини. Він може побачити докладні графіки змін часу виходу на роботу, відвідування найближчого кінотеатру і так далі. Додаток допомагає структурувати в голові своє життя і краще зрозуміти, на що витрачається час.

Розробники програми особливо відзначають, що Saga не робить сильного впливу на тривалість роботи телефону від аккумулятра. «Ви його ледь помітите», – обіцяють творці.

Чимось сервіс нагадує Google Now – він вміє відповідати на питання перш, ніж користувач їх задає. Програма сама складає повний портрет володаря – ким він працює, скільки йому років, в яких місцях буває. Ці дані зіставляються з даними інших користувачів, що дозволяє додатку запропонувати що-небудь корисне.

Якщо ви щодня ходите в магазин, додаток нагадає вам зробити це. Якщо прийшло обідньої пори, програма підкаже, в яких місцях люблять перекусити схожі на вас люди. З огляду на дані про погоду, додаток порекомендує піти прогулятися або сидіти вдома, з огляду на дані про пробки програма порадить, коли пускатися в дорогу і так далі.

Saga – це одне з найбільш функціональних додатків для лайфлогінг, яке не тільки відстежує, але і аналізує ваші дії. Якщо вас не лякає таке проникнення в приватність вашому житті, ви можете безкоштовно завантажити цю програму в App Store або Google Play

Human

Безліч людей ведуть малорухомий спосіб життя і навіть не замислюються про можливі наслідки для здоров’я. Додаток Human вміє відслідковувати переміщення користувача і підштовхувати його більше рухатися – гуляти хоча б 30 хвилин в день.

Плюс програми в тому, що для відстеження руху користувача в прнространстве непотрібні жодні додаткові аксесуари на зразок браслетів з сенсорами FitBit. Додаток автоматично відстежує пересування, працюючи у фоновому режимі на iPhone.Програма записує маршрут, тривалість прогулянки, видає середню і максимальну швидкість переміщення. Результатами можна ділитися в соціальних мережах.

У головному вікні розташована своєрідний «прогулкомер», що показує, скільки ще вам залишилося пройти до 30 хвилин. У міру того, як користувач гуляє, вона заповнюється. Попутно виводяться різні повідомлення для мотивації. Якщо перевищити мінімальний поріг прогулянок і витратити на них, наприклад, півтори години, можна заробити спеціальний «героїчний» бейдж.

«Human відстежує ваші прогулянки протягом дня. Ми сфокусувалися саме на пересуванню по вулиці, тому що краще не розцінювати похід на кухню в якості вправи », – зазначають розробники.

Програма має простий і сучасним інтерфейсом, працює стабільно, збирає дуже докладну статистику. При цьому треба бути готовим до того, що, наприклад, біганину по супермаркету протягом півтори години або похід до їдальні в сусідній будівлі Human зарахує за прогулянку, лише якщо спеціально вказати, що в цей час ви ходили пішки. Додаток можна безкоштовно завантажити в App Store.

Argus
Не так давно App Store з’явився Argus – одне з перших додатків, яке задіює «співпроцесор» руху M7 в новому смартфоні iPhone 5S. Нову програму можна зарахувати до фітнес-щоденнику типу «все в одному»: вона вважає пройдені кроки, з’їдені калорії (з можливістю зробити фотографію страви), кількість випитих чашок кави, чаю і води, а також годин, відведених на сон.

Причому найбільшу користь від Argus, кажуть розробники з компанії Azumio, витягнуть власники новітньої моделі 5S.Завдяки малопотужного чіпу M7 додаток здатне вести підрахунок навіть якщо смартфон знаходиться в «сплячому режимі».Коли гаджет знову стає активним, M7 відправить всю накопичену інформацію Argus, що позитивно позначиться на витраті акумулятора. На «айфонах» попередніх поколінь Argus вважає кроки по-старому, за допомогою GPS-датчика, тому їх батарея буде «сідати» швидше, ніж у iPhone 5S.

Зрозуміло, щоб крокомір був гранично точним, «яблучний» телефон доведеться постійно носити з собою, а це 112 грамів ваги. Задоволеного багато, якщо порівнювати з компактними гаджетами начебто Fitbit One (8 м), Pulse або Jawbine Up.

Відразу після запуску Argus попросить доступ до функції «Моторика» (зліва). По центру – перелік активностей. Через пошук сюди можна додати, наприклад, плавання (swimming) або каякінг (kayaking). Часто інформацію, пов’язану з видом діяльності, доведеться додавати вручну. Як видно праворуч, у випадку з плаванням цей час початку заняття, тривалість і дистанція.

Інтерфейс Argus гарний, але спочатку малозрозумілий, так що до нього доведеться звикати

Активність показана у вигляді сот, де кожна клітинка пов’язана з якоюсь дією. Ви можете записати, наприклад, власна вага, пульс, випиту чашку води, час, коли пішли спати тощо. Автоматично програма вважає тільки кроки і базальний рівень метаболізму (тобто скільки калорій необхідно вашому організму, щоб підтримувати його життєдіяльність). В цілому, Argus розроблений для того, щоб користувачі могли вважати все відразу, не розмінюючись на вузькоспеціалізовані програми.

Додаток можна завантажити в App Store за 66 рублів. На російську мову воно, на жаль, не перекладено ..

BodyWise
Цікаве безкоштовний додаток, що дозволяє багато чого довідатися про своє тіло. Програма вміє визначати більш сорока параметрів, заносячи їх в логи, що дозволяє оследіть стан організму за певний період.

Додаток вміє відслідковувати кількість спожитої води, випитого алкоголю, витрачених калорій, вага, дистанцію пробіжки, індекс маси тіла, пульс, тривалість сексуального акту, кількість споживаного протеїну, кількість споживаного цукру, кількість викурених сигарет, час прийому їжі і багато-багато іншого. Розробники програми наголошують, що хотіли створити універсальний додаток, яке дозволило б оцінити стан організму і стиль життя в цілому.

При першому запуску програма пропонує заповнити анкету. Ви вибираєте в додатку ті характеристики, які ви хотіли б поліпшити (наприклад, знизити споживання цукру або сигарет, збільшити рівень щастя або схуднути), після чого додаток буде виводити їх на перших позиціях, будуючи графік зміни цих шкал.

У додатку яскравий і приємний інтерфейс, який, правда, спочатку здається не дуже зрозумілим. На жаль, на російську мову програма не має перекладу.

Додаток можна безкоштовно завантажити в App Store.

Cardiio
Це дуже просте додаток, в основі якого лежить вельми просунута технологія. Як можна зрозуміти з назви, програма призначена для зчитування пульсу людини і зберігання записів про роботу його серця.

Програма була розроблена співробітниками Массачусетського технологічного університету. Додаток вміє цілком точно визначати пульс за допомогою основної або фронтальної камери iPhone.

Користувач просто встає в добре освітленому місці і направляє на себе фронтальну камеру. Додаток просить його не ворушитися кілька секунд, а в цей час виводить на екран цікаві факти про людське тіло. Через пару миттєвостей вони змінюються точною інформацією про пульсі.

Принцип роботи програми будується на тому, що з кожним биттям серця колір обличчя людини трохи змінюється в результаті припливу крові. Для людського ока це непомітно, проте комп’ютерні алгоритми розраховують зміни в кількості відбитого світла.

У разі, якщо ви перебуваєте в темному приміщенні, можна прикласти свій палець до задньої камері телефону і також отримати результат (розробники відзначають, що цей метод менш точний – розкид може становити 5 ударів в хвилину).

Програма вміє будувати тижневі і місячні графіки пульсу, давати прогнозовану тривалість життя, порівнювати ваш пульс з середньостатистичним в різних країнах і так далі

Додаток можна безкоштовно завантажити в App Store.

Endomondo
Одне з кращих мультиплатформових додатків для трекінгу фізичної активності. Програма не тільки відстежує діяльність користувача, але і мотивує, завдяки соціальній складовій.

Додаток вміє записувати інформацію про пройдений відстані, розраховує кількість спалених калорій, середню швидкість, кількість кроків і так дале. Мотивувати себе можна за допомогою змагання з друзями з соцмереж. Якщо ж користуються програмою друзів немає, можна встановлювати собі планки самостійно і намагатися досягти їх.

Додаток дозволяє відшукувати поблизу збережені маршрути інших користувачів за допомогою вкладки Nearby. Їх можна позначити як вибраний і використовувати для власних тренувань.

Інтерфейс програми дуже простий, зрозумілий і стильний. При бажанні на головний екран програми можна вивести велику кількість всіляких індикаторів – спалені калорії, пульс, швидкість, втрату рідини і так далі.

По закінченню тренування можна побачити детальну статистику своєї активності, яку можна зберегти, або відправити в Facebook.

Програму можна завантажити в App Store за 169 рублів. Присутній і версія для Android за ту ж ціну. Також можна відшукати безкоштовні версії додатка з урізаним функціоналом.

Everyday
Одне з найчудовіших додатків для лайфлогінг, яке цікаво скоріше як предмет мистецтва, ніж практичним помічником.Програма пропонує фотографувати своє обличчя щодня протягом багатьох місяців. Після цього додаток зможе зробити з цих знімків відео, на якому буде наочно видно, як змінювалася зовнішність користувача за цей час. Ідея чудова, от тільки у багатьох чи людей вистачить терпіння фотографувати себе щодня.

На щастя, знімками з програми можна ділитися в соціальних мережах, так що користувачі, які вже зараз і дня не можуть прожити без селфшота в Instagram, навряд чи доведеться йти на великі жертви. Як це буде виглядати, найкраще скаже прикріплене до замітці відео.

З мінусів можна відзначити те, що додаток давно не оновлювалося, а деякі користувачі відчувають проблеми з його роботою на iOS 7. Програму можна безкоштовно завантажити в App Store.

1 Second Everyday
Не тільки назва цього додатка, а й його ідея дуже схожі на описану вище програму. 1 Second Everyday пропонує щодня записувати відеоролик тривалістю в одну секунду, а потім об’єднувати це в сверхсжатого полотно життя.

Відкривши додаток, користувач бачить календар, натиснувши на день, можна переглянути записану в нього секунду.Відеоролики не обов’язково записувати з програми, їх можна вибирати з галереї, відрізаючи необхідну секунду, також можна переглянути весь «ролик життя» разом.

Програма вміє автоматично нагадувати про необхідність «залити» в неї відео, щоб користувач не ухилявся від складання ролика.

Додаток можна завантажити для iOS за 33 рубля і безкоштовно для Android.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.