Sony не заробляє на PlayStation 4 майже нічого

Компанія Sony майже не має прибутку від продажів ігрової консолі PlayStation 4, що вийшла 15 листопада. Як пише AllThingsD з посиланням на доповідь дослідницької компанії IHS, в роздробі PS4 продається за 399 доларів, тоді як вартість виробництва приставки становить 381 долар. Тобто на продажу однієї PS4 японці заробляють лише 18 доларів, якщо не враховувати витрати на маркетинг, логістику та ін.

Як дізналася IHS, розібравши консоль, найдорожчими компонентами в ній є центральний процесор від AMD (близько 100 доларів) і модулі пам’яті (88 доларів за всі 16 штук) – на них припадає майже половина собівартості PS4. Крім того, чимало коштують жорсткий диск від Seagate (37 доларів), контролер (18 доларів), чіпи бездротового зв’язку від Marvell і Skyworks, а також оптичний привід (близько 28 доларів).

У 2006 році IHS провела аналогічний аналіз, розкривши PS3. З’ясувалося, що на виробництві приставок третього покоління Sony втрачала ще більше грошей. Компанія продавала PS3 за 599 доларів, тоді як собівартість консолі дорівнювала 805 доларам.

Навіть до кінця 2009 року, коли ціни на «нутрощі» PlayStation знизилися, співвідношення становило 336 проти 299 доларів.Для порівняння, Apple продає iPad Air в роздріб за ціною від 499 доларів, тоді як на виробництво планшетника вона витрачає 274 долара.

«Якщо ваші витрати перевищують роздрібну ціну на 10-20 доларів, то дуже малоймовірно, що ви заробляєте на продажах консолі», – сказав аналітик IHS Ендрю Рассвейлер. Втім, Sony навряд чи залишиться в збитку: навіть мати зиск вона має намір від продажів ігор, як було з PS3.

Пару днів назад Sony оголосила, що PS4 за добу з моменту релізу в США і Канаді розійшлася тиражем понад мільйон примірників. Так, новинка стала найшвидше приставкою Sony: її продажі перевищили попит на PlayStation 2 в Японії, зафіксований у 2000-му році. 29 листопада PS4 буде випущена в Європі і Латинській Америці. У Росії приставка буде коштувати приблизно в 18 тисяч рублів.

Джерело: AllThingsD

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.