Смартфони навчаться чути уві сні

Розпізнавання голосових команд і введення тексту під диктування користувача стали одним з головних напрямів еволюції смартфонів. Проте є один недолік – перед тим, як поговорити з мобільним другом по душах, його доводиться розбудити – тобто вивести з режиму очікування.

Навчити смартфони розпізнавати голосові команди у будь-якому, навіть сплячому, стані, хоче компанія Nuance. Вона володіє однією з найбільш досконалих на сьогодні технологій розпізнавання мови, з чуток, використовуваною Apple в голосовому помічнику Siri для iPhone і iPad. крім того, Nuance випускає додатки розпізнавання мови для комп’ютерів і мобільних пристроїв(Dragon Naturally Speaking, Dragon Go! і тому подібне)

Як розповів гендиректор Nuance Влад Сейноха в інтерв’ю Technology Review, нині його фірма спільно з виробниками чіпів для смартфонів розробляє рішення, яке перетворить смартфони на постійних слухачів. Головна проблема – скоротити додаткові енерговитрати, пов’язані з безперервним аудіомоніторингом. На думку гендиректора Nuance, на пошук правильного рішення і розробку технології піде рік або два.

Здатність смартфонів буквально чути кожне слово людини і передавати його в Інтернет(розпізнавання в Siri і інших аналогічних програмах відбувається на спеціальних серверах в Мережі) сподобається напевно не усім. Розробникам доведеться переконати споживачів, що за допомогою нової технології їх не підслуховуватимуть хакери або уряд. Крім того, навряд чи обійдеться без комічних(і добре якщо комічних) ситуацій з неумисною відправкою SMS або електронних листів.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.