Samsung Galaxy S IV: програмне забезпечення та «фішки»

Розібравшись з залізом і зовнішністю Galaxy S IV в попередньому матеріалі, в цьому поговоримо про програмні можливості нового флагманського смартфона Samsung. Різних софтових фішок і фішечек в апараті не просто багато, а дуже багато – очі розбігаються, ми постараємося не упустити жодної, але не гарантуємо. Більшість з них – чистий води маркетинг, спроба зацікавити користувача, який не замислювався особливо про практичність тієї чи іншої цікаво звучить в рекламі можливості. Але є і дійсно цікаві речі, реально роблять апарат більш корисним.

чудеса
Головний маркетинговий слоган Galaxy S IV на момент запуску – «Life companion», тобто «супутник життя». «Витончений і інноваційний смартфон», виявляється, «робить кожен момент життя дуже осмисленим» (дослівний переклад прес-релізу).Тобто без GSIV життя наше була порожня і безглузда, так. Він «розуміє цінність взаємин, роблячи можливою справжню зв’язок з друзями і сім’ї». Без нього, або з іншими смартфонами, такий зв’язок, мабуть, недостатньо істинна.

Більш того, «він вірить (смартфон вірить, так-так-так, ми не помилилися в перекладі) в важливість не вимагає зусиль користувацького досвіду, роблячи ваше життя легкої і безпроблемною». Крім того, він «надає вам сил в життя, допомагаючи піклуватися про ваш добробут». Не знаючи, що мова йде про споживчій електроніці, можна подумати, що текст описує «пророка» черговий саморобної релігії або саме це «рятівне» вчення. Ну все, посміялися над креативом піарників і вистачить, тепер про практичну сторону справи.

В якості оболонки-надбудови над Android 4.2.2 «Jelly Bean» Galaxy S IV використовує нову (візуально мало відрізняється від старої) версію інтерфейсу TouchWiz. Характерно, що Android в прес-релізі згадується лише в самому кінці, в таблиці з технічними специфікаціями. Чи не дочитавши до туди, взагалі не можна дізнатися, що апарат використовує мобільну платформу Google.

фотозйомка
Значна частина програмних нововведень пов’язана з новими камерами, 13-мегапіксельною тиловий і 2-мегапіксельною фронтальною, з них і почнемо. Найбільш оригінальна функція DualCamera, що дозволяє автоматично «на льоту» поєднувати за принципом «картинка в картинці» зображення з обох сенсорів. Тобто, наприклад, фотографуєте ви своїх друзів, а одночасно фронтальна камера знімає вас і поміщає портрет на основному знімку в невеликій рамочці.

Сумнівно, щоб цим активно користувалися саме при фотографуванні, хіба що пару раз побавитися, але функція працює і в додатках для відеозв’язку, по крайней мере, в штатному ChatON. Чи запрацює вона в Skype або Google Talk, з прес-релізу та презентації не ясно. З її допомогою можна одночасно показувати співрозмовнику і себе в невеликій рамочці, і навколишню красу. Не впевнений, що багато регулярно здійснюють відеодзвінки з найкрасивіших місць типу тропічних пляжів або зі схилів Альп (там з мобільним інтернетом зазвичай не блискуче все, добре якщо можна просто зателефонувати), але може комусь функція і стане в нагоді.

У камери Galaxy S IV є 12 різних режимів зйомки, які можна вибирати з обертового меню. Тут представлено все, що тільки було винайдено останнім часом іншими виробниками і розробниками в області фотобработкі. Тут і Drama Shot – на одному кадрі, складеному з декількох, запечатляются переміщення об’єкта в просторі, і Cinema Photo – «ожилі» фотографії, зроблені з відео, і режим Eraser, в якому можна позбавлятися від небажаних об’єктів в тлі кадру, і режим зйомки звукового супроводу до кожної фотографії. Все це вже реалізовано або в представлених в Google Play додатках, або на інших платформах (у Nokia в Lumia 920, наприклад), тепер буде і у Samsung.

управління
Кнопки і дотику до екрану – це так нудно і старо, давайте навидумують чогось оригінального. Навидумують. У «Планшетофони» Galaxy Note II GSIV запозичив функцію Air View – там можна було, не торкаючись екрану, просто підносити стилус до нього і активізувати, наприклад, попередній перегляд відео, на яке вказує перо. Новинка ж вміє аналогічним чином розпізнавати просте наближення пальця. Працює функція і в номеронабирачі, здійснюючи попередній призначених кнопок контактів. Аналогічним чином працюють і безконтактні жести Air Gesture – з їх допомогою можна перемикати треки в плеєрі, гортати вгору-вниз сторінку в браузері або навіть відповідати на дзвінок.

При перегляді відео (підтримується тільки штатний плеєр) смартфон може за допомогою фронтальної камери стежити за положенням голови користувача. Якщо той подивиться в сторону, ролик відразу ж буде поставлений на паузу. Функція WatchOn дозволить не тільки використовувати апарат в якості пульта дистанційного керування для телевізора, DVD-плеєра або аудіоцентру, а й отримувати доступ до програми передач.

Про яке вразило уяву IT-преси управління за допомогою очей в прес-релізі і на презентації Galaxy S IV не сказали ні слова.Шкода – кажуть, що в сирому вигляді функція була готова ще рік тому для Galaxy S III. Тепер охочим, щоб смартфон постійно дивився їм в очі фронтальною камерою, можливо, доведеться чекати ще рік.

Замість цього є функція Smart Scroll. За допомогою неї можна перегортати листи в штатному поштовому клієнті або сторінки в штатному браузері (малоймовірно, що це також буде працювати в Gmail або Chrome), просто нахиляючи апарат в руці вгору або вниз. Активується вона в той момент, коли апарат «бачить» перед собою обличчя користувача.

комунікації
Samsung не втрачає надії вивести свій сервіс ChatON в лідери ринку онлайн-комунікацій. Скільки людей їм зараз користуються, компанія не говорить, але в новій версії ПЗ для флагманського смартфона вирішила додати ряд нововведень крім уже описаної функції DualView, що транслює сосбеседніку зображення з обох камер. Наприклад, в ChatON тепер можна поділитися зображенням екрану свого смартфона, щоб, наприклад, показати карту місцевості і де ви на ній перебуваєте. Нарешті, ChatON тепер вміє переводити повідомлення на льоту – на випадок, якщо вам доведеться листуватися з людиною, які не знають англійської, але володіють, наприклад, іспанською.

«Комунікувати» з Galaxy S IV можна буде не тільки безпосередньо, але і за допомогою музики або гри. Функція SharePlay дозволяє двом або більше смартфонам синхронно грати одну і ту ж пісню, роблячи звук могутніше і голосніше. Та ж функція в застосуванні до ігор дає можливість битися з опонентом, не підключаючи апарати до однієї точки доступу Wi-Fi і навіть не поєднуючи їх по Bluetooth.

турбота
Нарешті, Samsung позиціонує Galaxy S IV як дуже турботливий смартфон. Щоб дати йому можливість проявити цю турботу повною мірою, доведеться придбати додатковий аксесуар для моніторингу показників організму (пульсу, наприклад). Але і без нього смартфон може, наприклад, вести щоденник харчування з підрахунком калорій, рахувати кроки (не сіла б тільки передчасно батарейка) або визначати фази сну, щоб розбудити в самий відповідний момент.

Крім того, в прес-релізі згадуються функції Samsung Adapt Display і Samsung Adapt Sound. У компанії вирішили, що можна обійтися без пояснення принципу їх роботи, обмежилися лише описом. Перша адаптує дисплей так, щоб користувачеві було добре працювати з будь-яким додатком, а друга робить те ж саме для звуку. І то і то, стверджується в прес-релізі, дозволить «отримати від життя по повній».

Нижче вбудовано відео, де під бадьору музику Samsung намагається продемонструвати все програмні фішки нового флагмана відразу.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.