Російські школи освоюють планшети Surface

Проект «Електронний підручник» і рішення по створенню навчального класу з індивідуальними робочими місцями «Інтерактивний клас» вже встановлені більш ніж на 2 500 планшетах Surface RT і використовуються учнями Іванівської, Костромської, Тамбовської і Тверській областей. До цього проекту нещодавно додався ще один – «ПростоКласс!», Теж вповні Surface. Система допомагає вчителям організовувати і проводити уроки зручно і цікаво.

Планшетник Microsoft йде в комплекті з обкладинкою-клавіатурою, важить не більш підручника, а також містить додатки Microsoft Office, здатні стати для школярів електронної зошитом і засобом для підготовки презентацій.

«Microsoft вносить вклад в розвиток інноваційної економіки країни, підтримуючи громадські та державні ініціативи, спрямовані на створення більш надійної комп’ютерної середовища і вирішення найважливіших галузевих і соціальних проблем, – зазначив Микола Прянишников, президент Microsoft в Росії. – Тому ми активно підтримуємо розробки на базі наших продуктів, особливо націлені на розвиток системи освіти ».

«Ми раді партнерству з компанією Microsoft, адже завдяки передовим технологіям і програмам Microsoft вносить вклад в розвиток людського потенціалу суспільства, підтримуючи громадські та державні ініціативи, спрямовані на створення більш надійної комп’ютерної середовища і вирішення найважливіших завдань. Такі рішення важливі для розвитку освіти, підвищення доступності цифрових технологій, свободи творчості та розвитку інновацій серед школярів », – повідомив Антон Єгоров, директор C-Systems Inc. – Партнера по реалізцаіі ініціативи в регіоні.

«Інтерактивний клас» створено партнером Microsoft в місті Іваново, компанією «Ф-Центр» за завданням Департаменту освіти Івановської області в рамках проекту модернізації системи загальної освіти. Рішення передбачає автоматизоване робоче місце педагога – мобільний комп’ютер, до якого підключені 25 планшетів Microsoft Surface RT для учнів. Пристрій вчителя оснащене сучасною документ-камерою, яка виводить електронні зображення тривимірних об’єктів на екран і забезпечує якісно новий рівень їх візуалізації.

«Інтерактивний клас» дозволяє педагогу працювати з різними цифровими освітніми ресурсами як самої школи, так і федерального освітнього порталу «Інформіка» та іншими джерелами, використовувати будь-які електронні підручники, формувати домашні завдання і перевіряти їх в цифровому вигляді. Рішення також дає можливість вчителям контролювати доступ в Інтернет і виконання завдань учнями.

«У новому навчальному році в Іванівській області продовжиться реалізація інноваційних регіональних проектів у сфері шкільної освіти. Одним з них стане апробація нового стандарту основної загальної освіти, який введений в п’ятих класах 42 пілотних шкіл області. Ці школи з нового навчального року використовують рішення «Інтерактивний клас» – мобільні комп’ютерні класи, призначені для роботи на будь-якому уроці, що входить до шкільної освітню програму », – розповіла Наталія Буракова, начальник Департаменту освіти Іванівської області.

Ще одне сучасне рішення для модернізації процесу навчання в школах – проект «Електронний підручник». Він передбачає перехід від паперових підручників до електронного контенту – ліцензійним цифровим підручникам «Азбука», відповідним шкільній програмі і встановленим на планшети Microsoft Surface RT. 11 шкіл Іванівській області є учасниками даного проекту, науково-методичний супровід якого здійснює регіональний Інститут розвитку освіти.

«Перехід до електронних підручників і використання можливостей планшета суттєво розширить саме поняття підручника і обсяг забезпечення школярів додатковими матеріалами. Тепер, працюючи на уроці, учень зможе завантажити рекомендовану вчителем статтю або книгу по темі, ознайомитися з мультимедійним матеріалом, наочно представляє досліджуваний матеріал. Подібна модель сприятиме розвитку як пізнавального інтересу, так і навички самостійного пошуку знань », – переконана Марина Дмитрієва, ректор Інституту розвитку освіти Іванівської області.

У 2013 році російським школам стало доступно ще одне рішення по створенню навчального класу, розроблене компанією C-Systems (м Тамбов) за підтримки компаній Microsoft, DELL і Kaspersky. Просто клас!. Воно включає вузловий комп’ютер вчителя з передвстановленою середовищем Windows Multipoint Server і індивідуальні робочі місця учнів – планшет Microsoft Surface RT (мобільне рішення) або так званий «тонкий клієнт» – монітор з ноутбуком і мишею (стаціонарне рішення).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.