Рідер Flipboard перетворився в соцмережу

Творці Flipboard зробили свій додаток соціальним. Flipboard належить до сімейства так званих «додатків-журналів» і дозволяє управляти інформацією з Мережі. По суті, Flipboard є агрегатор, що збирає контент з різних онлайн-ресурсів і новинних стрічок користувача в Facebook, Twitter, Instagram та інших соціальних мережах. Але, на відміну від численних RSS-агрегаторів, інформація організована не як проста стрічка новин, а у форматі журналу.

Перша версія Flipboard вийшла в 2010 році спеціально для iPad, оскільки саме на планшеті журнальний формат виглядає найбільш органічно. Однак додаток виявилося настільки популярним, що незабаром з’явилася його версія для iPhone, а трохи пізніше – і для пристроїв на базі Android.

Нинішнє оновлення стало найбільш масштабним за історію Flipboard. В його основі лежить ідея соціальності. Якщо раніше функціонал додатка обмежувався можливістю організувати інформацію з Інтернету для себе самого (сервіс спочатку був придуманий для читання і споживання контенту), то тепер Flipboard-журнали можна робити публічними. Вони будуть доступні всім користувачам, які встановили додаток. По суті, тепер будь-який бажаючий, не володіючи професійними навичками, може спробувати себе в ролі головного редактора мультимедійного видання. Вся редакторська діяльність в даному випадку зводиться до того, щоб відібрати тематичний контент для онлайн-журналу. Процес максимально спрощений – будь-яку вподобану новина, статтю, знімок, музичний трек або відео можна поставити в «номер» одним кліком – за допомогою кнопки «+». Про візуальної стороні організації інформації – макеті, верстці і дизайні – творці додатка подбали самі. Творцеві журналу довірено тільки вибір зображення для обкладинки.

«Людям справді моторошно подобається створювати журнали за допомогою Flipboard. У житті кожного зазвичай є три найважливіші речі – робота, будинок і щось ще, якесь хобі. Я, наприклад, захоплююся космосом. Тепер можна зробити власну підбірку інформації по конкретній темі і ділитися їй з людьми, яким це теж цікаво », – розповів глава Flipboard Майк Маккей.

Flipboard – один з перших, але далеко не єдиний сервіс, який дозволяє користувачам організовувати онлайн-контент в журнальному форматі. C ним конкурують додаток Pulse, власний журнальний app є у Google. Однак, як зазначає Forbes, Flipboard першим зробив серйозний крок на шляху до соціалізації свого продукту. По суті, в оновленому вигляді додаток функціонує вже як соціальна мережа – читачі можуть «фолловить» сподобалися їм журнали, ставити лайки матеріалами, а редактори журналів будуть отримувати повідомлення про активність своїх читачів. Втім, це не єдине оновлення Flipboard – інше нововведення стосується монетизації сервісу. Компанія уклала угоду з торговою платформою Etsy, де в основному продають авторські речі – від прикрас до меблів. На Flipboard товари з Etsy представлені також в журнальній формі – у вигляді красивого онлайн-каталогу. Покупку можна зробити прямо з програми. З кожної угоди через Flipboard керівництво сервісу буде отримувати від Etsy не менше десяти відсотків від суми. Це, за розрахунками творців програми, має стати суттєвим джерелом доходу нарівні з рекламою.

Цілком ймовірно, що новина про оновлення Flipboard невипадково прийшла саме зараз – після гугловський весняної чистки, жертвою якої став улюблений журналістами і блогерами сервіс Google Reader. Остаточно він припинить роботу 1 липня, і зараз користувачі екстрено шукають зручну альтернативу. Відмітна риса рідера полягала в тому, що сервіс практично не зазнав змін з моменту свого запуску в 2005 році, і багатьом це подобалося. Проте, засновник агрегатора 360news.com Роман Карачинский порівняв шанувальників Google Reader з фанатами машин з ручною коробкою передач в епоху високих технологій, коли ми впритул підійшли до впровадження безпілотних автомобілів.

Аналогом машин-роботів серед RSS-агрегаторів, як пишуть багато техноблог, якраз і є сервіси типу Flipboard, які вимагають від користувача мінімум участі. Останні два тижні Інтернет рясніє статтями під заголовками на кшталт «Вісім альтернатив Google Reader – що ж вибрати». Flipboard присутній в цих рейтингах незмінно нарівні з іншим сервісом – Feedly.Можливо, радикальне оновлення – заявка керівництва Flipboard на спадщину Google, кілька мільйонів користувачів рідера.Чи вдасться їх залучити на ділі, стане зрозуміло в найближчі місяці. Поки що оновлене додаток доступний тільки власникам iOS-пристроїв, Android-версія буде незабаром.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.