Погані новини для власників смартфонів і корм для тролів

Мільйони смартфонів під управлінням Android виявилися заражені вірусом. Таку інформацію оприлюднила компанія з комп’ютерної безпеки Lookout Mobile Security.

В кінці минулого тижня експерти компанії виявили в магазині Google Play 32 додатка, в які виявився вбудований шкідливий модуль BadNews. За даними компанії, він є представником досі невідомого сімейства шкідливого програмного забезпечення.

BadNews маскувався під рекламу в новинних, ігрових і рекламних додатках. Власники смартфонів отримували через завантажені додатки фальшиві новинні повідомлення від BadNews, які обманним шляхом змушували користувачів завантажувати додаткове шкідливе ПЗ.

«Ми можемо підтвердити цю інформацію не в повній мірі. Але, тим не менш, дійсно такий вірус, шкідливий додаток, мало місце бути, і, напевно, має місце бути зараз. По суті цей модуль являє собою якесь доповнення, яке виробник ПО Android вставляє в свою програму. Потім шляхом реклами він підштовхував користувача до установки шкідливого ПЗ. В даному випадку це так звані смс-Сенд, які шлють з інфікованих телефонів смс на платні номери, таким чином викрадаючи гроші з рахунків заражених користувачів », – пояснив керівник відділу антивірусних розробок і досліджень Dr.Web Сергій Комаров.

За даними Lookout Mobile Security, більше половини додатків з шкідливим кодом були російською мовою, а смс-сенд AlphaSMS був спеціально «заточений» на роботу в Росії, Україні, Білорусії, Вірменії та Казахстані. Число завантажень небезпечних додатків при цьому, за інформацією дослідників, склало від 2 до 9 мільйонів разів. У компанії Dr.Web, втім, вважають, що масштаби проблеми не настільки великі.

«Для того щоб оцінити це, потрібно подивитися на ті програми, які містили цей модуль, на кількість їх установок. Можливо, це дійсно порядку мільйонів, але ми зараз не можемо оцінити це. І чи всі користувачі, які завантажили ці програми з рекламним модулем, були після цього інфіковані – це теж така оцінка, що називається середньопотолочний – швидше за все, немає », – зазначає керівник відділу антивірусних розробок і досліджень Dr.Web Сергій Комаров.

Google вже заблокував віруси з шкідливим кодом, так само як і їх розробників – всього їх було чотири. Скарг від користувачів поки що теж не надходило.

«Додатки, які містили цей модуль, зараз вилучені. В общем-то, напевно, користувачам вже нічого не загрожує, хоча ми будемо спостерігати за ситуацією, тому що модуль можна вбудовувати в будь-які додатки за бажанням розробника, який поширює свою ПО. Проте, загроза серйозна, нічого приємного в ній немає, і гроші користувачів під загрозою », – зазначає керівник відділу антивірусних розробок і досліджень Dr.Web Сергій Комаров.

Журнал Wired визначив головні феномени в технологічному світі за останні 20 років.

Культове техноізданіе приурочив відповідний рейтинг до свого 20-річного ювілею.

Список ділиться на кілька категорій – компанії, люди, ідеї, культура.

Одним з рекордсменів за кількістю згадок став Facebook і його глава Марк Цукерберг. Wired зазначає, що з моменту, коли Цукерберг організував і очолив найбільшу в світі соціальну мережу, він пройшов шлях від «неоперений» і погано говорить на публіку юного підприємця до впевненого в собі бізнесмена.

Інша людина, якого зазначило видання, – Білл Гейтс. Він удостоївся похвали нема за створення Microsoft, а за свою роботу філантропа. Гейтс пожертвував на різні благодійні ініціативи понад 36 мільярдів доларів – більше половини свого стану, за оцінкою журналу Forbes. Втім, в інтерв’ю Wired засновник Microsoft поскаржився, що блогери і медіа занадто мало пишуть про серйозні хвороби на кшталт малярії. Змінити ситуацію, на думку Гейтса, може хіба що епідемія малярії серед блогерів.

Список значущих технологічних компаній останніх двадцяти років носить ностальгічний відтінок. Там виявилися як успішно існуючі досі – Facebook, Microsoft, Sony, сервіс для продажу речей ручної роботи Etsy і блог-платформа Blogger, так і переживають не найкращі часи сервіси типу фотохостингу Flickr і Friendster – колись популярної соціальної мережі, що перетворилася в філіппінський сайт онлайн-ігор.

У рейтингу не обійшлося і без Instagram. На думку редакції, нагадування про те, що життя складається не тільки з сухих букв і цифр, але і з гарної природи, людей і смачної їжі, цілком варто мільярда доларів. Окремої згадки заслужив сайт Wikileaks – Wired нагадує, що своєю славою глава сайту Джуліан Ассанж зобов’язаний американському рядовому Бредлі Меннінг, який вже кілька років чекає суду в тюрмі.

У число видатних технологічних ідей, які отримали втілення в останні роки, за версією Wired потрапили електромобілі, краудсорсінг, гіпертекст, QR-коди, віртуальні спільноти, всюдисущий Facebook і інші речі, які покликані покращити життя сучасної людини. У той же час редакція віддала належне і тим, чия діяльність навряд чи можна назвати творчою. Це творці вірусу Stuxnet, що відкинула на кілька років назад іранську ядерну програму, і мережеві тролі. Останні посприяли появі одного з найважливіших законів спілкування в інтернеті: «Не годуйте тролів».

Найцікавішим в рейтингу Wired став розділ «Культура». Тут виявилася маса технологічних феноменів. Наприклад, надуспішної гра Angry Birds вражає вже статистика – 10 підтримуваних платформ, понад мільярд завантажень. Крім того, зі звичайної мобільної гри Angry Birds перетворилася на знаковий соціокультурне явище: атрибутика зі злими пташками є мало не у кожної дитини, а на батьківщині гри в Фінляндії відкрився розважальний парк за мотивами Angry Birds.

Творцям культових Пекмен і Супермаріо такі досягнення навіть і не снилися. З інших феноменів технологічної культури кінця минулого і початку нинішнього століття Wired виділив мобільні додатки, мережеві комікси, сайти знайомств, анімовані картинки-гіфи і меми – сучасний інтернет-фольклор.

І, звичайно, картина була б неповною без гиков. Ще в 1980-і роки це слово в англійській мові мало виключно негативну конотацію. У той час гиками називали таких собі зануд-інтровертів, ботаніків, яких крім навчання нічого не цікавить. Гик XXI століття зовсім не такий. Він – знавець інтернет-культури, активіст і неформал-інтелектуал. Ну а те, що було раніше, як пише Wired, вже зовсім не важливо.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.