Платформу MeeGo будуть рятувати за допомогою «Яндекса»

«Яндекс» оголосив про початок співпраці з фінською компанією Jolla, заснованої колишніми співробітниками Nokia. На всі смартфони компанії з новою ОС Sailfish буде встановлено магазин додатків Яндекс.Store.

Нагадаємо, на даний момент в Яндекс.Store доступні близько 85 тисяч програм для Android, з якими сумісна Sailfish. У їх числі – клієнти всіх основних соцмереж, ігри, музичні програми. Яндекс.Store підтримує вбудовані покупки в додатках, сервіс переведений на 37 мов. Томі Піенімякі, співзасновник Jolla, зазначив, що співпраця з «Яндексом» допоможе компанії вийти на європейський ринок.

Нагадаємо, в березні 2011 року група співробітників, яка брала участь в розробці платформи MeeGo, пішла з Nokia і створила стартап Jolla. Серед них був Марк Діллон, який пропрацював в компанії майже 11 років, а з 2006-го обіймав посаду головного інженера по MeeGo. Цю перспективну, на думку багатьох експертів, платформу нинішній гендиректор Nokia Стівен Ілоп вирішив поховати, натомість перевівши топові смартфони фінської компанії на ПО від Microsoft.

Восени минулого року Jolla привернула від інвесторів (від яких саме – не уточнювалося) 200 мільйонів євро на доопрацювання MeeGo. Згодом «вісь» перейменували в Sailfish. Марка Диллона на посаді глави компанії змінив Томі Піенімакі, щоб дати йому можливість більше часу приділяти роботою над операционкой на посаді керівника розробки програмного забезпечення Jolla Ltd.

На тлі глобального засилля iOS і Android навіть майбутнє таких великих платформ як Windows Phone або BlackBerry видається досить туманним, оцінювати же шанси Jolla на успіх ще складніше. Найближчим часом за ринок доступних смартфонів битимуться, крім Jolla, відразу кілька «альтернативних» смартфони операційних систем зі своїми екосистемами додатків – наприклад, Tizen від Samsung, Firefox OS від Mozilla або Asha від Nokia.

На стороні Jolla є важлива перевага – в ОС вбудований клієнт, що дозволяє запускати звичайні, неадаптовані Android програми. Це теоретично повинно позбавити Sailfish від типової для нових операційних систем проблеми – гострого дефіциту якісного ПО. Правда, далеко не факт, що всі Android-програми запрацюють з-під Sailfish стабільно і гладко.

Джерело: The Next Web

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.