Питань більше не маю. Коли помре Formspring, і чим його замінити

Популярний сервіс питань і відповідей Formspring оголосив про припинення роботи у зв’язку з «відсутністю коштів».Ми проаналізували причини провалу відомого онлайн-опитувальника і підібрали альтернативні сервіси.

Про прийдешню смерть Formspring заявив в блозі CEO проекту Ейд Олоне. Останнім днем, коли користувачі зможуть скористатися сайтом, стане 31 березня. У період з 15 березня і до 15 квітня включно власники акаунтів отримають можливість скачати з архіву сервісу всі свої дані. Відразу після 15 квітня Formspring остаточно перейде в режим офлайн.

Сервіс питань та відповідей був запущений в листопаді 2009 року і швидко набрав популярність. При бажанні питання можна було ставити анонімно, відповідями можна було поділитися в соціальних мережах. Проте, після швидкого зростання, Formspring зіткнувся з настільки ж швидким падінням популярності. На думку експертів, користувачі просто «награлися».

Творець «Вконтакте» Павло Дуров в грудні 2012 року розповів, що Ейд Олоне запропонував йому купити Formspring, але Дуров «подивився на те, у що вони його перетворили, і вирішив не купувати». «Це навіть не металобрухт», – написав він у соцмережі. Дуров також зазначив, що Formspring «зараз популярний в основному в Росії».

Слід зазначити, що сервіси питань і відповідей з’являлися в багатьох великих соцмережах. Наприклад, «Вконтакте» деякий час працювали сервіси знаком Реклама і Пропозиції, що дозволяють анонімно задавати питання і щось пропонувати, а в Facebook деякий час функціонував сервіс Questions. Проте, обидві соцмережі відмовилися від цієї функції, так як вона породжувала широкі можливості для анонімного образи користувачів.

В цьому відношенні репутація у сервісу і правда склалася неоднозначна. У 2010 році стало відомо спочатку про бійку в Гаррісберг, пов’язаної з суперечкою в Formspring, а потім про самогубство дівчини, яка отримала кілька десятків образливих коментарів на сайті.

Повідомлення про смерть сервісів останнім часом лунають все частіше. Не так давно Google анонсував закриття Reader (читайте наш огляд альтернативних йому RSS-сервісів), а тепер і шанувальникам анонімних питань доведеться шукати заміну полюбився Formspring. Ми підготували міні-огляд альтернативних запитальників.

Питай ру
Вітчизняний клон Formspring, що відрізняється від нього ще менш привабливим технічним виконанням і ще більшою кількістю відверто неадекватних користувачів, які люблять анонімні образи. На момент написання матеріалу сервіс з якоїсь причини не працював. Мабуть, сайт виявився неготовим до напливу користувачів, які шукають альтернативу Formspring.Однак, швидше за все, найближчим часом ресурс «піднімуть».

Незважаючи на те, що і в кращі свої часи «Спрашівай.ру» відчутно пригальмовує, в цілому, він цілком може замінити собою Formspring, функціонал у сервісів схожий. Можна створити власний профіль на Спрашівай.ру, розповісти про себе, додати аватар, помістити посилання на соцмережі і так далі. На головній сторінці сервіс наживо транслює останні додані питання і відповіді. Реєструватися на сайті не обов’язково, можна увійти через «Вконтакте», Facebook або Twitter.

Askbook
Непоганий сервіс питань, практично повністю копіює Formspring, але з більш мінімалістичним дизайном. Він виглядає більш гідною заміною, ніж Спрашівай.ру. Сервіс не гальмує, підтримує інтеграцію з соцмережами. Робота, як і в Formspring, будується на системі підписок і передплатників. Друзів можна шукати через акаунти в соцмережах, по e-mail або по імені. Є можливість поміняти заставку і дизайн, вибравши один з наявних фонів або завантаживши власний. Нічого, що не вмів би Formspring, сервіс не пропонує. На відміну від «Спрашівай.ру», Askbook вміє посилати повідомлення про питання на пошту.

Ask.fm
Добротний і стабільно працюючий багатомовний запитальник. Незважаючи на те, що сайт не вітчизняний, Ask.fm не тільки переведений на російську мову, а й підтримує авторизацію через «Вконтакте».Інтерфейс не дуже-то приємний, до того ж, дратує велика і яскрава плашка з рекламою. На відміну від Formspring, сервіс дозволяє записати відео є відповіддю. Правда, користувачі часто використовують цю функцію не дуже-то коректно. В цілому, якщо звикнути до інтерфейсу і до реклами, сервіс здасться нітрохи не гірше, ніж Formspring.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.