Nvidia розповіла про нові чіпах Tegra

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг, виступаючи на конференції GPU Technology Conference в місті Сан-Хосе (штат Каліфорнія), анонсував два нових мобільних чіпа з серії Tegra – Logan і Parker. Перший процесор вийде в 2014 році, другий – в 2015-му, пише PCMag.

На даний момент найсучаснішою «системою на кристалі» компанії є Tegra 4 (кодове ім’я – Wayne), яка була представлена на виставці CES 2013 січні. Четверте покоління платформи включає в себе 4-ядерний процесор ARM Cortex-A15 з додатковим, п’ятим ядром для обробки легких завдань, а також графіку GeForce ULP з 72 ядрами. Якщо порівняти Tegra 4 з вийшли в 2011 році Tegra 2 (два ядра, тактова частота – 1 ГГц), то перший виявиться в двадцять разів могутніше, заявляла Nvidia.

Продуктивність п’ятого покоління Tegra (Parker), в порівнянні з тим же Tegra 2, виросте ще більше – в сто разів. Parker стане першим в серії Project Denver, в рамках якої Nvidia планує налагодити випуск 64-розрядних процесорів з архітектурою ARMv8. Про новому чіпі відомо мало. Компанія поки лише повідомила, що в нього буде включено відеоприскорювач на архітектурі Maxwell.

Роком раніше, в 2014-му, Nvidia випустить Logan з графікою Kepler, яка не поступатиметься рішенням для ПК. Також компанія включить в нову Tegra підтримку паралельних процесорних ядер CUDA, які дозволяють вирішувати кілька завдань одночасно.

Nvidia, яка в першу чергу відома як виробник графічних процесорів для комп’ютерів та ігрових приставок, вирішила приділяти ринку мобільних чіпів все більше уваги. «До 2017 на ринку буде 5,5 мільярда HD-дисплеїв. Ми хочемо висвітлити кожен », – заявив Хуанг, покладаючи великі надії на нові Tegra. Однак поки компанії доводиться задовольнятися 5-відсотковою часткою на ринку (в основному завдяки Google Nexus 7 і Microsoft Surface), сильно поступаючись Qualcomm, Samsung і Apple.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.