Криптовалюта Bitcoin завойовує світ

Normal 0
false false false RU X-NONE X-NONE

Криптовалюта Bitcoin закріпила позицію найдорожчої в світі, всього за одну торговельну сесію злетівши в ціні до 700 доларів за одиницю. Це приблизно 20 тисяч рублів за одну віртуальну монетку. Важко повірити, що менше року тому ця валюта коштувала менше 13 доларів. Сьогодні вся bitcoin-економіка, яка переважно являє тіньовий ринок інтернет-послуг самого різного ступеня законності, за останніми оцінками, зросла до восьми мільярдів доларів. І це зростання, судячи з усього, збережеться. У минулий понеділок комісія американського сенату на першому засіданні з проблеми кріптоденег висловилася однозначно – стратити не можна, помилувати. Як відзначили на офіційному сайті bitcoin-статистики, сенатські слухання перетворилися на «фестиваль кохання». Дійсно, експерти виключно тепло відгукувалися про Bitcoin і йому подібних. Так, заступник генерального прокурора США заявив, що, незважаючи на безліч кримінальних справ, в яких фігурував Bitcoin, до самої валюті претензій немає. Навпаки, вона здатна зіграти велику роль в оптимізації світової економіки. І, головне, відстежити як, куди і хто її витрачає – все одно, за його словами, набагато простіше, ніж при використанні звичайних готівки, які залишаються головним фінансовим інструментом криміналітету.

Своє звернення до сенату направив навіть сам голова Федеральної резервної системи Бен Бернанке. Він написав, що Bitcoin має величезний потенціал, якщо сучасні технології дозволять створити на його основі швидку, безпечну та ефективну платіжну систему.

Взагалі, те, що відбувається зараз з головною інтернет-валютою, дивно, адже ще місяць тому їй пророкували швидку кончину від рук тих самих людей, які співали їй дифірамби в Сенаті. Коли Bitcoin був створений, серйозно до нього ніхто не ставився. По суті, він і був «іграшкової» валютою, подібної тому, що купують і використовують користувачі всіляких онлайн-ігор. Однак дуже скоро з’ясувалося, що оплачувати Bitcoin можна цілком серйозні і небезпечні речі. Наприклад, на аукціоні Silk Road, який до недавнього часу діяв в «тіньовому інтернеті» мережі Tor, за віртуальні гроші можна було купити наркотики, зброю чи навіть оплатити послуги найманого вбивці. Власне, саме Tor винен в тому, що Bitcoin настільки різко подорожчав. У серпні, після скандалу з викриттями Едварда Сноудена, коли виявилося, що в звичайному інтернеті користувач знаходиться під пильним поглядом спецслужб, натовпи скривджених кинулися в підпіллі. Число постійних мешканців Tor всього за пару тижнів підскочив в два рази – приблизно з 600 тисяч до мільйона з гаком. Разом з ним злетів і курс Bitcoin. По суті, саме віртуальна валюта і стала об’єктом пильної уваги ЦРУ, наслідком якого став в результаті арешт засновника Silk Road і закриття торгового майданчика. Коли це сталося, здавалося, наступним впаде і сам Bitcoin. Але, судячи з усього, федерали вирішили не вбивати настільки серйозний фінансовий інструмент – а залишити його для якихось власних цілей.

Справа в тому, що Bitcoin – платіжна система, яка, на відміну від інших, начебто PayPal, не має прив’язки до паперових грошей. Вона робить свої власні. Це, по суті, електронний аналог золота. Його курс, якщо відкинути зовнішні чинники, обернено пропорційний обсягу його видобутку. Чим менше bitcoin видобувається, тим більше вони стоять. «Шукає вона» bitcoin алгоритм, який працює на певних обчислювальних потужностях. Придумав його якась людина або група осіб під псевдонімом Сатоси Накамото. Персонаж міфічний. Придумав – і зник. Чи був він насправді – ніхто не знає. Подальшою розробкою і підтримкою програми зайнялися цілком реальні особистості. Алгоритм Bitcoin влаштований так, що чим більше bitcoin в зверненні, тим менше їх видає комп’ютер в одиницю часу. Виробництво поступово наближається до нуля. І в найближчому майбутньому припиниться зовсім. Кожна монета має унікальний код. Вона не може бути скопійована, як і злиток золота, вона може лише переходити з рук в руки. Підробити bitcoin практично неможливо. Платіжна система розпізнає фальшивку. Виходить, поки bitcoin забезпечений попитом, він є цілком законним замінником золотого запасу.Звичайно, це умовність, але ж і золото свого часу привернуло людини всього лише як гарний і рідкісний метал без будь-яких особливих властивостей.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.