Китайський ECO-MOBIUS і смски від Google

Третьою компанією, всерйоз зважився на експеримент з модульними телефонами, стала китайська ZTE, яка анонсувала концепт свого смартфона ECO-MOBIUS, вже отримав нагороду в галузі дизайну від Red Dot Award.

Апарат складається з чотирьох модулів: екрану, батарейки, камери і процесора. Кожен з них можна змінити на менш або більш потужний в будь-який момент часу, в залежності від переваги користувача. В основний модуль (ендоскелет), який складається з екрану, вставляється процесор, відеокарта, оперативна пам’ять, камера, карта пам’яті, сім-карта і акумулятор.Всі ці компоненти вставляються в спеціальні поглиблення в корпусі і закриваються кришкою.

Модульні телефони, які збираються і розбираються на манер домашнього ПК, можливо, стануть майбутнім телефоностроения. По крайней мере, в це вірить Motorola, яка вирішила почати виробництво своєї нової мобільної платформи Project Ara.

Ідея проста – Motorola буде випускати корпус, а все залізо – процесори, камери, wi-fi, дисплеї та інші модулі – будуть виробляти і продавати окремо сторонні компанії. Крім Motorola такий підхід поділяє і нідерландський дизайнер Дейв Хаккінс, що розвиває свій концепт – Phoneblocks. При цьому маркетингові рішення всіх компаній збігаються.

ZTE звертають увагу на забруднення навколишнього середовища використаними мобільними телефонами і пропонують вихід з цієї ситуації – замість покупки нового апарату пропонується просто апгрейдити старий. ZTE так само передбачають сервіс обміну б / у-комплектуючими, де кожен користувач може замовити необхідний йому модуль і виставити свій старий на продаж.

Чи є це справжнім способом зберегти екологію – невідомо. Рівне як неясно, чи вийде у ZTE, Motorola і Phoneblocks повторити успіх IBM PC, але на ринку мобільних телефонів. Незважаючи на те, що ідея модульного смартфона була тепло зустрінута в медіа-середовищі, багато хто до цих пір називають її утопією, посилаючись на стандартні для ПК проблеми сумісності і драйверів.

Google додасть підтримку SMS-повідомлень в власний мессенджер. Компанія анонсувала оновлення для Hangouts, що включає в себе підтримку SMS, анімаційних зображень формату GIF, а також можливість поділитися своїм місцем розташування з співрозмовником.

Тепер для того, щоб переглянути або написати SMS, більше не потрібно відкривати окремий додаток – всі вони будуть приходити відразу в Google Hangouts. Більш того, з’явиться можливість наочно показати своєму співрозмовнику своє місце розташування на карті. Поділитися своєю геолокації тепер можна буквально в два кліка.

Крім цього, старший віце-президент Google Вік Гундотра оголосив про зміни, що стосуються відеодзвінків. По-перше, все відеоконференції тепер будуть підтримувати високий дозвіл, причому як на ПК, так і на мобільних телефонах. По-друге, кожен пристрій, що підтримує Hangouts, зможе вивести відеодзвінок на повний екран. Так само месенджер тепер зможе сам змінювати яскравість і контрастність зображення під час відеозв’язку. Це повинно допомогти уникнути ситуації, де особи співрозмовника не видно. Наприклад, коли камера направлена проти джерела світла.

Hangouts on Air – сервіс для відеотрансляцій – теж отримає оновлений функціонал. Тепер, призначивши певний час для ефіру, додаток автоматично створить сторінку на Google+, де буде йти зворотний відлік до початку трансляції. Також ведучий зможе скидати інші відео, змінювати рівень гучності, банити окремих користувачів і відповідати на питання перед ефіром.

Google Hangouts вийшов порівняно недавно, об’єднавши в собі функціонал Google Talk, месенджера і відочата Google+.Компанія намагається зміцнити свої позиції в гонці за лідерство серед додатків для обміну миттєвими повідомленнями, такими як Skype, iMessage і WhatsApp. В майбутньому Hangouts повинен включити в себе і інший сервіс компанії – Google Voice. Проте, на даний момент ніякої інформації з цього приводу немає.

Оновлення для месенджера Google вийде вже в найближчі дні, в той час як реліз апдейта для Hangouts on Air, швидше за все, з’явиться через пару тижнів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.