Іран добудує власний інтернет через півроку

Національна інформаційна мережа вже готова замінити Інтернет співробітникам уряду Ірану, на черзі – звичайні громадяни. При підключенні до правильної з точки зору влади ісламської республіки Мережі громадяни не зможуть завантажити крамольні сайти ніби Facebook або Twitter навіть з використанням технічних хитрощів.

Заступник міністра по телекомунікаціях і технологіях Али Хаким-Джавади оголосив про підключення усіх урядових агентств до внутрішньої державної комп’ютерної мережі, що не має з’єднання з глобальним Інтернетом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на іранське інформаційне агентство Мехр.

Чиновник додав, що на другому етапі до національної інформаційної мережі підключатимуть громадян. Передбачається, що реалізація проекту буде завершена до березня 2013 року. Чи буде після цього Іран повністю позбавлений доступу до Інтернету, не повідомляється.

Раніше цього року іранський уряд заявляв про плани відключити державні організації від Інтернету із-за боязні кибератак. У травні велике число комп’ютерів у відомствах і на підприємствах Ірану постраждали в результаті атаки комп’ютерного вірусу нового покоління Flame. Пізніше з’явилися повідомлення, що шкідлива програма була розроблена спецслужбами США і Ізраїлю.

У Ірані вже давно блокуються велике число сайтів, що містять непідходящу для жителів ісламської республіки, на думку її влади, інформацію. У їх число потрапили і найбільші соцсети Facebook і Twitter, що зіграли чималу роль в ході недавніх революцій в Тунісі, Лівії і Єгипті.

Правда, технічно підковані іранці обходили блокування, підключаючись до сайтів, що цікавлять їх, через розташовані за кордоном VPN – сервери. У разі, якщо країна повністю заблокує доступ до комп’ютерних мереж за кордоном, подібні підключення стануть в принципі неможливими.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.