Apple запропонувала альтернативу своїм картам

Apple, яка нещодавно просила вибачення за надмірну кількість помилок в Картах, почала пропонувати власникам смартфонів iPhone і планшетів iPad встановити програми від сторонніх розробників. Компанія розмістила в App Store підбірку з 13 альтернативних навігаційних застосувань, платних і безкоштовних. Серед них – MotionX GPS Drive, MapQuest, Garmin, GPS by TeleNav і інші.

Нагадаємо, операційна система iOS 6 вийшла 19 вересня. У шестірці Apple уперше відмовилася від карт Google, які були присутніми в усіх попередніх версіях платформи, запропонувавши замість них свої власні, розроблені спільно з компанією TomTom.

Нова програма зустріла шквал критики з боку користувачів. Власники i – пристроїв виявилися невдоволені тим, що покрокова навігація працює некоректно, на картах часто вказані застарілі назви, а також є присутніми численні фактичні(приміром, Тверську вулицю в Москві Apple перейменувала у вулицю Горького) і технічні помилки.

Незабаром за недоробку карт вибачився особисто глава Apple Тім Кук. Він порекомендував на якийсь час встановити програми від конкурентів(MapQuest, Waze, Bing від Microsoft, а також веб-версії Nokia або Google), поки Apple працює над поліпшенням свого продукту. З чуток, для цієї мети компанія вирішила переманити співробітників у Google, що мають досвід в розробці карт.

Між тим, як помітило видання CNET, з сайту компанії пропав хвалебний опис Карт. Раніше компанія описувала програму так: Розроблені Apple з нуля, ‘Карти’ пропонують покрокову навігацію голосом, інтерактивний 3D-режим і приголомшливу функцію Flyover. Усе це робить додаток найпрекраснішим, найпотужнішим картографічним сервісом, коли-небудь створеним.

У відредагованій версії тексту компанія відмовилася від найвищих ступенів, а також змінила останню пропозицію на Усе це зроблено в красивому векторному інтерфейсі, який можна з легкістю наближати і масштабувати.

Деякі ЗМІ і експерти покладають провину за погані карти на Скотта Форсталла, віце-президента Apple по платформі iOS. Як відмічає Business Insider, в ході презентації кілька тижнів тому він, розповідаючи про переваги програми, не згадав про які-небудь обмеження. На ділі виявилось, що якість нових карти Apple залишає бажати кращого.

Раніше Форсталл анонсував голосового помічника Siri на iPhone 4S, в якому було помічено безліч помилок. Правда, та версія була відмічена як бета. Крім того, минулого року агентство Bloomberg повідомляло, Форсталл не ладнає з іншими топ-менеджерами Apple. Приміром, стверджувалося, що він уникає зустрічей з головним дизайнером Джоні Айвом, якщо поруч немає Тіма Кука.

З іншого боку, не слід забувати про заслуги Форсталла. BI пише, що він прийшов в компанію в 1997 році, коли Apple купила NeXT. Форсталл брав участь в розробці настільної операційної системи Mac OS X, а з 2006 займається створенням ПО для мобільної платформи iOS.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.