IPad mini: кому він потрібний?

Apple на прес-конференції 23 жовтня в Сан-Хосе показала новий продукт – планшетник iPad mini зі зменшеною діагоналлю дисплея. Вісті.Хайтек зібрали усю інформацію про новинку і спробували з’ясувати, для кого вона призначена.

По суті 7,9-дюймовий iPad mini – це усе той же яблучний планшетник другого покоління, але компактніший. Міні-модель Apple навіть має те ж співвідношення сторін(4:3) і дозвіл(1024х768), що і iPad 2. Завдяки цьому розробникам не доведеться адаптувати під новинку 275 тисяч планшетних застосувань в онлайн-магазині App Store. Щільність пікселів на дюйм(ppi), правда, трохи підросла – з 132 до 163 точок на дюйм.

Бічні рамки в iPad mini стали значно тонше, тому, щоб планшетник було зручно тримати однією рукою, Apple уперше задіяла в нім технологію розпізнавання неправдивих натиснень. iPad mini уміє розпізнавати, чи відпочиває ваш палець на екрані або взаємодіє з ним, – говорять в компанії. Інакше кажучи, екран не відреагує, якщо до нього доторкнулися випадково. Така ж технологія використовується в iPad 4.

Начинка iPad mini також була практично повністю позаимствована у другого покоління. Пристрій оснащений двоядерним процесором A5, пам’яттю 16, 32 або 64 ГБ. Разом з модулями Wi – Fi і 3G апарат важить 312 грами – удвічі менше, ніж повнорозмірний iPad. Товщина його корпусу – 7,2 мм. Час автономної роботи у нового планшетника Apple стільки ж, скільки і у усіх інших айпедов – 10 годин. iPad mini поставлятиметься разом з операційною системою iOS новітньої, шостої версії. LTE – модуль є присутнім, але з існуючими російськими мережами він несумісний.

Від iPad 2 мини-планшетник відрізняють дві окаті камери(5-мп iSight і 1,2-мп FaceTime HD), а також новий док-коннектор Lightning(той же, що і у iPad 4, iPhone 5 і iPod 5G). Якщо порівнювати новинку з iPad 3, то вона на 23% тонше і наполовину легше.

iPad mini поступить в продаж 2 листопада. Купити планшетник зможуть жителі США і 33 інших країн, проте Росії в списку немає. За базову версію пігулки(16 ГБ пам’яті, тільки Wi – Fi) Apple просить 330 доларів. За 32 ГБ доведеться віддати 430 доларів, а за 64 ГБ – 530 доларів. Моделі з 3G + Wi – Fi на 130 доларів дорожче. 16-гігабайтна версія iPad mini коштуватиме 460 доларів, 32-гігабайтна – 560 доларів, а сама наворочена з 64 ГБ пам’яті – 660 доларів. Ті, що бажають можуть докупати до iPad mini обкладинку-чохол Smart Cover на магнітах, підігнану під габарити пристрою. У магазині Apple її можна замовити за 40 доларів.

Напередодні Apple також презентувала повнорозмірний iPad четвертого покоління. Зовні він нічим не відрізняється від свого попередника, але має удвічі спритний процесор A6X, роз’їм Lighting, поліпшену антену Wi – Fi і підтримує більше діапазонів радіочастот LTE(2,6 ГГц, відповідного для Росії, серед них немає). Продажі iPad 4 стартують 2-го вересня за колишніми цінами – від 499 доларів за 16 ГБ + Wi – Fi.

Навіщо Apple випустила ще один планшетник, однозначної відповіді немає. Хтось говорить, що iPad mini замислювався більшою мірою як читалка. На вчорашній презентації гендиректор компанії Тім Кук заявив, що електронними підручниками iBooks для планшета користуються 2,500 класи в американських школах. Тобто не виключається, що iPad mini створювався з розрахунком на учнях.

Вартість новинки – від 330 доларів, – проте, далеко не студентська. Глава Apple по маркетингу Філ Шіллер пояснив цінову політику тим, що покупці захочуть заплатити більше за якісний продукт, чим віддати меншу суму за інше, не такий чудовий(цей, судячи з усього, улюблений прикметник в Apple) пристрій. Чому планшетник коштує не 200, а 330 доларів, спробував пояснити і головний дизайнер компанії Джоні Айв. За його словами, iPad mini – це не зменшений iPad, а сконцентрований. Інакше кажучи, абсолютно повноцінний пристрій.

На думку інших, Apple випустила iPad mini лише для того, щоб стримати наступ конкурентів, що діють в сегменті 7-дюймових планшетников. Йдеться, передусім, про 200-доларових Nexus 7 і Kindle Fire від Amazon. Пігулка Google важить майже стільки ж, скільки iPad mini, але корпус її товщі(10,45 мм). Екран у Nexus на 0,9 дюйма менше, але чіткіше: при дозволі 1280х800 щільність пікселів складає 216 на дюйм. Продуктивність конкурентів ще не порівняли на тестах, але на папері виходить, що апарат Google попотужніший. Він має 4-ядерний процесор NVIDIA Tegra 3 з частотою 1,3 ГГц і 1 ГБ оперативної пам’яті, тоді як iPad mini – гігагерцовий з двома ядрами і, як то кажуть, всього 512 МБ пам’яті.

Право на життя мають обидві точки зору, але більше про мини-айпеде ми дізнається після 2 листопада, коли перші власники зможуть познайомитися з ним ближче.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.