IConsole: надпотужний ігровий комп’ютер на Android

Більшість Android-консолей на ринку, таких як Ouya, використовують мобільні ARM-процесори, розроблені для смартфонів і планшетів. Це логічно, адже Android – це мобільна ОС. А ось Ніколас Прайс, глава Mobile Media Ventures, вважає по-іншому: «Android – це майбутнє персональних комп’ютерів, навіть десктопів».

Прайс займається розробкою першої потужної ігрової приставки на Android. Пристрій одержав назву iConsole.tv, що змушує згадати не Android, а Apple. Цей фактично повноцінний комп’ютер отримає процесор Intel Ivy Bridge на 3,3 гігагерца, 8 гігабайт ОЗУ і два 500-гігабайтних накопичувача. За графіком відповідає досить потужний чіпсет Intel HD 4000. Це характеристики версії для розробників, яка продається за 1000 доларів.

Прайс зазначив, що фінальна версія пристрою буде коштувати значно дешевше. Дивно, що для роботи з таким продуктивним «залізом» була обрана платформа Android. «Ми вирішили вийти за звичні рамки і адаптували Android-гаджет для високопродуктивних ігор. Ми бачимо, що Android може стати проривом на ринку телевізорів і десктопів. Люди не люблять постійно піклуватися про своїх ПК, підтримуючи їх у порядку, їм хочеться чогось простого і ефективного. Цю проблему вирішує Android, і ми збираємося привнести це в реальність », – пояснює Прайс.

Команда розробників намагається бути реалістами. «Ми хочемо зробити так, щоб Android міг забезпечити все те, що вміє десктопна ОС. Але ми не очікуємо, що це станеться відразу », – відзначають в компанії. Користувачі iConsole отримувати можливість перемикати встановлену Android в десктопний Linux-режим. Таким чином, можна з легкістю отримати доступ до традиційного «комп’ютерного» інтерфейсу. Це може бути зручно, наприклад, щоб запустити Steam – популярний онлайн-магазин з іграми. Проте, Прайс відзначає: його мета полягає в тому, щоб зробити використання Linux непотрібним.«Ми хочемо, щоб у геймерів не було такої необхідності, але вони повинні знати, що можуть скористатися Linux, якщо захочуть», – зазначив він.

Журналісти Engadget пишуть, що ігри на iConsole працюють дуже гладко. Проте, грати в багато ігор незручно, так як більшість Android-проектів «заточені» під відсутній у iConsole сенсорний екран. Прайс зазначив, що MMV працює над створенням спеціального контролера, який усуне цей недолік. Також iConsole до моменту виходу на ринок отримає спеціальний інтерфейс, оптимізований під HD-телевізори.

iConsole – це далеко не перша Android-консоль, однак найбільш амбітна з них. Пристрій може намагатися конкурувати не тільки з іншими ігрові консолями, а й замінити собою традиційні ПК. «Ми впевнені, що ігрова консоль – це майбутнє домашніх ПК. Це центральний девайс, який повинен зберігати всі ваші великі мультимедійні дані і виконувати ‘важкі’ цифрові операції. Ви можете підключити до iConsole миша і клавіатуру і використовувати приставку як звичайний ПК ».

Звичайно, уявити собі Android в якості основної домашньої ОС поки досить складно. Проте, iConsole – це прекрасна ілюстрація набирає обертів об’єднання світу мобільних і традиційних гаджетів. Нагадаємо, що нова Windows 8, яка поєднує в собі функції мобільного та класичної ОС, також пішла цим шляхом. Чи витримає подібний підхід випробування часом – покаже майбутнє.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.