Google запропонувала платити за статті в Інтернеті

Google запустила експериментальну послугу, у рамках якої користувачі зможуть заплатити за читання окремих статей в Інтернеті, не оформляючи підписку на увесь сайт. Розрахунки проводяться автоматично за допомогою платіжної системи Google Wallet.

Якщо контент виявився неякісним або не таким, як було заявлено, гроші можна відразу ж повернути, якщо після купівлі пройшло не більше 30 хвилин. Google обіцяє стежити, щоб користувачі не зловживали цією можливістю і не читали тексти безкоштовно. Вартість однієї статті складе від 25 до 99 центів. Термін доступу до покупок не обмежений, пише CNET.

Google стала не першою компанією, що вийшла на ринок мікроплатежів в Інтернеті. Раніше багато стартапи – Flooz, Beenz, CyberCash, Bitpass і інші, що діяли в цьому сегменті, – потерпіли невдачу. Їх провал пояснювався тим, що вони мали заплутаний інтерфейс, передавали видавцеві дані про кредитну карту і вимагали установки додаткових програм.

Шанси нового сервісу Google великі на успіх: пошукова система пропонує видавцям вбудувати на сайт тільки один код, а користувачам – розплачуватися за покупки всього однією кнопкою. Крім того, компанії можуть відкрити частину тексту, щоб притягнути читачів. Як це виглядає, можна подивитися на прикладі повчального курсу по Photoshop.

Першими учасниками проекту стали видавництва Oxford University Press, яка запропонує понад 80 тисяч довідкових статей, Peachpit і DK. Про намір продавати контент за допомогою Google Wallet також заявили популярні блоги GigaOM і Motley Fool. У найближчі плани Google входить розширення числа партнерів і випуск плагінів для популярних систем управління контентом.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.