Google порекомендували скоріше купити Twitter

Кілька років тому у Google була можливість купити сервіс мікроблогів Twitter, проте поки в Маунтін-В’ю вирішили зробити ставку на власний «соціальний» проект – Google+. Тепер засновник техноблога TechCrunch і венчурний інвестор Майк Аррінгтон рекомендує пошуковику розщедритися і купити Twitter до того, як той стане публічною компанією.

Напередодні Twitter Inc. направила американському регулятору чергову порцію інформації, необхідної перед проведенням первинного випуску акцій (IPO) – ціновий діапазон IPO і число цінних паперів, які компанія має намір запропонувати інвесторам. Сервіс мікроблогів має намір продати 70 мільйонів акцій за ціною 17-20 доларів за штуку.

Тобто Twitter планує заробити на IPO до 1,4 млрд доларів. При цьому оцінила себе компанія досить консервативно – приблизно в 11 мільярдів доларів. Раніше ходили чутки про оцінку в 15 мільярдів доларів.

Аррінгтон вважає, що, чи не зробивши пропозицію власникам Twitter зараз, Google упустить свій шанс стати реальним конкурентом Facebook на ринку соціальних мереж. У 2007 час компанія, чий сервіс Google Video був не в змозі конкурувати з YouTube, просто купила популярний відеохостинг за 1,65 млрд доларів і жодного разу про це не пошкодувала.

Купівля Twitter, міркує Аррінгтон, обійшлася б набагато дорожче, проте при цьому дозволила б нарешті пошуковику стати провідним гравцем в соціальних медіа. У мережі Google+, звичайно, більше користувачів, ніж у Twitter – але це тому, що в її користувачі записують всіх, хто хоче отримати доступ до тих чи інших сервісів Google. При цьому в ЗМІ і в сучасній культурі в цілому широко представлені Twitter і Facebook, а ось зручна, продумана і красива соцмережа Google поки не помітна.

Експерт вважає, що подібна покупка допомогла б Google застрахуватися від (вельми вірогідною, на думку Аррінгтона) невдачі Google+. До того ж, дані Twitter дуже цінні для пошукача. Нарешті, ставши підрозділом багатою і могутньою корпорації, Twitter б розцвів і став ще популярнішим, як це сталося з YouTube.

Джерело: Uncrunched

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.