Google почала водити віртуальні екскурсії по своїх дата-центрам

Google запустила сайт Де живе Інтернет, запропонувавши відвідувачам вчинити віртуальну екскурсію по своїх дата-центрам. Компанія дозволяє уперше поглянути на комутаційні шафи і стійки, систему охолодження, побачити робітників і місця, де функціонують її центри обробки даних.

Крім того, за допомогою Перегляду вулиць користувачі можуть погуляти по ЦОДу в Ленуаре, штат Північна Кароліна. Як правило, Google не пускає в святу святі сторонніх, пояснюючи це необхідністю зберігати дані у безпеці. Доступ всередину має лише невелике число інженерів.

Раніше про дата-центрах пошукової системи в основному було відомо від компаній, у яких Google орендує обчислювальні потужності. Вони розповідали, що інтернет-гігант, побоюючись крадіжки ідей, допускає технічний персонал всередину серверних приміщень тільки в касках з ліхтарем, як у шахтарів. При цьому робота персоналу записується на камери відеоспостереження, а відсіки, де знаходяться сервери, оснащені сканером малюнка долоні.

Одним з перших, хто побував в ЦОД Google, не будучи співробітників компанії, став редактор Wired Стівен Леві. Наприклад, він пише, що тільки в Ленуаре зосереджене майже 40 тисяч серверів

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.