Firefox оновився до 15-ої версії

Mozilla Foundation випустила нову, п’ятнадцяту версію браузеру Firefox. Відновивши програму, користувачі помітять різке підвищення продуктивності, пообіцяла компанія. Основні зміни були зроблені під капотом.

У Firefox 15 розробники постаралися звести до мінімуму витоки пам’яті, коли браузер(наприклад, після закриття вкладок) не звільняє оперативку для інших застосувань. Робота над оптимізацією коду велася майже рік.

Крім того, в новій версії браузеру Mozilla усунула 31 уразливість. З них 23 мали статус критичних, 5 представляли високу загрозу безпеки, а 3 – помірну. Компанія призналася, що про половину дір стало відомо завдяки Абхишеку Арья(відомий під ніком Inferno), співробітникові команди безпеки конкуруючого браузеру – Google Chrome.

26 з 31 уязвимостей також були виправлені у версії Firefox 15 з тривалим терміном підтримки(ESR). На відміну від звичайного складання браузеру, що виходить кожні півтора місяці, ESR випускається раз в 54 тижні. Впродовж цього часу Mozilla усуває помилки в системі безпеки, але не міняє призначений для користувача інтерфейс, набір функцій і систему роботи з доповненнями .

Востаннє Firefox оновлювався 17 липня. Згідно з прискореним графіком, прийнятим минулого року, Mozilla випускає нову версію браузеру кожні шість тижнів. Наступний релиз Firefox очікується 9 жовтня.

Окрім цього, в Firefox 15 з’явився SPDY версії 3 – протокол Google, прискорюючий завантаження веб-сторінок. Також браузер тепер оновлюється повністю у фоновому режимі, підтримує аудіокодек Opus(формат для стискування MP, Ogg або AAC) і має вбудований плагін(за умовчанням він не включений), що дозволяє читати PDF – документи.

Окрім настільної, Mozilla випустила Firefox 15 для Android – планшетів. Релиз отримав новий стартовий екран, який в компанії називають Awesome Screen), поліпшений дизайн і менеджер завантажень, а також підтримку Flash(у Honeycomb).

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.