Facebook передумав і видалив відео з обезголовлюванням жінки

Адміністрація Facebook все-таки видалила скандальний ролик, в якому відображено обезголовлення жінки. Відеоролик викликав справжній скандал – моралісти і психологи ратували за його видалення, однак прихильники свободи слова були впевнені, що блокування шокуючого відео неприпустима.

Правила Facebook забороняють викладати в соцмережу порнографію, пропаганду наркотиків і насильства. Проте, якщо користувач не схвалює сцену насильства, відбиту на відеозаписі, ресурс не вважає цей ролик пропагандою. На що викликала скандал ролику відображено, як чоловік, що приховує обличчя маскою, відрізає голову жінці. Запис знаходиться в Facebook вже більше тижня.

Нагадаємо, що раніше в соцмережі наробило скандал відео з обезголовлюванням наркоторговців. Під тиском громадськості соцмережі довелося видалити ролик. Справа в тому, що ніяких особливих способів захистити себе від небезпечного контенту в Facebook не передбачено, а користуватися сайтом можуть діти, починаючи з 13 років.

Facebook довгий час відмовлялася видаляти ролик з обезголовлюванням, незважаючи на справжній шквал обурення від рядових користувачів. Компанія опублікувала заяву, в якому пояснила, чому не бажає втручатися. «Facebook дуже довго була місцем, де люди діляться своїм життєвим досвідом, навіть якщо він має відношення до порушення прав людини, тероризму та іншого насильства», – зазначила соцмережа.

Проте, скандал не затих, а продовжив набирати обертів. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон написав у Twitter: «З боку Facebook абсолютно безвідповідально публікувати відео з обезголовлюванням, особливо без попередження. Вони повинні порозумітися перед стурбованими батьками ». У підсумку, під тиском громадської думки Facebook все-таки заблокувала жорстоке відео.

«Ми прийшли до висновку, що в цьому ролику насильство подається неналежним чином, що можна трактувати як безответствернную пропаганду», – заявила компанія. Проте, соцмережа як і раніше не має наміру блокувати відео зі сценами насильства, якщо вони викладені з метою засудження злочинців. Компанія рекомендує користувачам, викладають такі матеріали, «робити це з усвідомленням відповідальності, ретельно вибирати аудиторію і попереджати людей про наявність в відео насильства, щоб вони могли самостійно зробити свій вибір».

Відеозаписи зі сценами насильства можна знайти і на інших ресурсах, наприклад, на YouTube, проте стрічка Facebook дозволяє поширювати небезпечну інформацію найбільш ефективно. Психологи відзначають, що перегляд сцен реального насильства може завдати непоправної шкоди навіть психіці дорослих людей.

Правозахисні організації впевнені, що заборона на публікацію містять насильство матеріалів може привести до появи в мережі цензури і може трактуватися як обмеження конституційної свободи слова. Саме батьки, а не соцмережі, повинні контролювати, яку інформацію споживають їхні діти.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.