Дзвінки на Mail.Ru і вимушений прогрес від Yota

Через браузерний веб-агент Mail.ru тепер можна дзвонити на стаціонарні і мобільні номери. Новий сервіс компанія запустила 11 жовтня. Дзвонити можна прямо з пошти або соціальної мережі Мій світ – відповідний інтерфейс прикручений до мессенджеру.

Інтерфейс нагадує аналогічний сервіс Google. Втім, в Mail.ru говорять, що навіть не дивилися у бік можливого конкурента. Так або інакше, схожість є.

Користувач може зв’язатися з будь-яким номером по всьому світу, причому, як обіцяють, по дуже вигідних тарифах. Наприклад, хвилина розмови з Москвою або Санкт-Петербургом коштуватиме 75 копійок, а з Берліном або Нью-Йорком – від 40 копійок. Це – перші плоди перекладу IP- телефонії Mail.ru на мережу оператора МТТ.

Нагадаємо, ще в липні клієнтам Mail.ru почали роздавати цілком звичайні мобільні номери. Втім, такий зв’язок доки працює тільки в одному напрямі: подзвонити з Інтернету можна, при цьому дзвінок пройде саме з номера МТТ, отриманого користувачем. А ось в Інтернет – доки ні. Але над цим розробники активно працюють.

Зараз наші користувачі доки не отримали такої можливості, але вже вихідний дзвінок здійснюється з деякого прикріпленого до користувача номера, – розповідає директор напряму по мессенджерам Mail.ru Group Ігор Єрмаков. – Відповідно, ми не залишаємо своїх планів, ми сподіваємося, що в майбутньому ми надамо своїм користувачам можливість отримувати дзвінки що входять до себе на комп’ютер, браузер у тому числі.

Статистики про те, скільки мобільних номерів вдалося роздати Mail.ru на сьогодні, компанія доки не надає. Говорять лише приблизно про тисячу номерів в добу. У мобільних версіях Агента дзвінки доки також не працюють, проте і це, як обіцяють в Mail.ru, питання часу.

*** ***

Текстильники і Сокільники стали самими високотехнологічними районами світу в області зв’язку. Компанія Yota заявила, що першою на планеті запустила там вже наступне покоління технології LTE – з припискою Advanced. Мережу називають комерційною, але явно авансом. У світі доки немає навіть пристроїв, здатних приймати такий сигнал. Точніше, приймати його можна і тим, що є, але швидкість не перевищить швидкості звичайного LTE. Навіть у новітніх прототипах смартфонів ця функція не закладена. Втім, Yota розраховує стати якраз тим детонатором, який змусить виробників мережевого і мобільного устаткування в терміновому порядку почати випускати девайси, підтримувальні LTE – Advanced.

Це абсолютно нова технологія, і в Росії вона запустилася першою у світі на комерційній мережі. Навіть попри те, що ще реальних комерційних пристроїв не існує. Завжди хтось повинен виступати ініціатором. Поки немає мереж, немає пристроїв, поки немає пристроїв, немає мереж, – вважає керуючий директор Yota Networks Єгор Іванов.

Зараз Yota зайняла вичікувальну позицію. Коли на ринку з’являться перші пристрої, здатні реалізувати усі переваги нової технології, компанія обіцяє впродовж декількох місяців розгорнути мережі LTE – Advanced в повному об’ємі в усіх містах, де працює провайдер. За швидкістю технологія обіцяє просто фантастичні перспективи.

Максимальна смуга в технології LTE – 20 мегагерц, це ширина, – пояснює Єгор Іванов. – З 20 мегагерц виходить якась певна максимальна швидкість на абонента. Важливою перевагою LTE – Advanced являється те, що вона може об’єднувати ось такі смуги частот в одну віртуальну велику смугу, і через цю смугу дути на абонента, даючи йому просто космічні швидкості. Зараз ми можемо на нашій мережі в Москві показати швидкість 300 мегабіт в секунду. Але ми розуміємо, що така швидкість кінцевому абонентові навіть не потрібна. Тому, якщо перекладати мовою абонента, то, якщо зараз він отримує ось таку швидкість в технології LTE, то, коли у нього буде LTE Advanced, він зможе отримати швидкість до двох разів більше в тому ж самому місці.

У Yota, втім, признаються, запуск LTE – Advanced – це не лише прагнення в майбутнє, але і частково міра вимушена. Річ у тому, що частот простого LTE, запущеного в травні цього року, компанії вже починає не хапати. Новий стандарт дозволить частково розвантажити мережі. Залишається тільки, щоб світові виробники почули месидж Yota. До речі, можемо по секрету повідомити, що LTE – Advanced працює окрім Текстильників і Сокільників ще в одному районі, в самому центрі Москви : на Стрілці в комплексі Червоний Жовтень.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.