Домени .рус і .сайт – кому і навіщо вони потрібні

Можливо, в квітні кількість кириличних доменів збільшиться. Міжнародна корпорація з розподілу імен і номерів в інтернеті ICANN попередньо схвалила створення доменів .рус, .сайт і .онлайн. Це вкладається в програму ICANN по створенню нових доменних зон другого рівня, записаних символами національної писемності – зокрема, арабської, кириличної, китайської та японської. І, якщо не з’явиться заперечень, ці домени можуть стати робітниками вже 23 квітня 2013 року.

«Я це питання чув багато разів, коли запускали домен .рф. Перше питання задавали, говорили, типу, на фіга він потрібен .рф якщо є .ru? Відповідь приблизно однаковий – в Інтернеті чим більше різноманітності, тим краще, тим більше можливостей і тим людям цікавіше з Інтернетом спілкуватися і працювати. Рівне по тих же самих причин ці кириличні домени – насправді не важливо кириличні вони або НЕ кириличні – ось ці нові адреси, так чи інакше дадуть якісь нові опції », – сказав директор Координаційного центру національного домена мережі Інтернет Андрій Колесников.

Цікаво, що ініціювали створення нових імен не звично і, напевно, головний гравець Рунета в цій сфері – Координаційний центр національного домену мережі Інтернет, а зовсім інші компанії. Наприклад, заявку на домен .рус подала зареєстрована в Росії компанія «Російські імена», пов’язана з реєстратором доменів «Регтайм», заявки на інші два домена подала базується в Китаї CORE Association. Крім того, на розгляді експертів зараз знаходяться заявки на створення кириличних доменних зон .Москва і .Діти. Так, заявка фонду «Розумний інтернет» на кириличний домен .Діти має в черзі номер 67. Російськомовні доменні імена планують зареєструвати і організації, що не мають відношення до Росії. Так, на розгляді ICANN знаходиться заявка на домен .католік, відправлена з Ватикану.

Попередній запуск нової зони .рф в Росії супроводжувався конфліктом, який було вирішено тільки на днях: на думку Президії Вищого Арбітражного Суду РФ, реєстратор RuCenter недобросовісно конкурував, приймаючи заявки на імена в домені .рф. І це загрожує власникам компанії штрафом в 240 мільйонів рублів.

З огляду на історію з RuCentre і події, що супроводжують минулий запуск реєстрації і неодноразові спроби кіберсквотерів відхопити імена красивіше, можна зрозуміти скепсис щодо появи нових доменних зон.

«По-хорошому кожен реєстратор повинен зіграти в цю рулетку. Зробити пропозицію про ім’я. Якщо приймуть, затвердять – пустити розсилку по існуючим клієнтам. Раптом куплять ще один непотрібний домен просто так? І будуть його щорічно продовжувати. Просто щоб конкуренти не зробили на імені компанії смішний фейковий сайт », – припустив читач Roem.ru Іван Ільїн,

Однак директор Координаційного центру національного домена впевнений, що, як тільки стане зрозуміло, що на появу нових кириличних доменних зон хтось пробує нажитися або вибудувати шахрайську схему, то припинити це можна буде в будь-який момент.

«З цими новими кореневими доменами, які в рамках програми з ICANN, там же все розписано – там дуже жорсткі рамки біля реєстратури, яка буде займатися цими доменами. Там крок вліво, крок вправо – крах проекту. Все розписано по кроках, що ти можеш робити, а що ні. У наших межах, межах юрисдикції Російської Федерації є державні служби, типу Федеральної антимонопольної служби. Мені здається, в рамках ICANN тебе просто вимкнуть і до побачення – йди сперечайсь », – каже Андрій Колесников, директор Координаційний центр національного домену мережі Інтернет.

Експерт газети «Ведомости» з компанії-реєстратора RuCentre Андрій Воробйов, навпаки, впевнений, що нові доменні зони цілком можуть стати успішними комерційними проектами, як це вдалося зоні .рф, в якій зараз зареєстровано близько 800 000 імен. Андрій Колесников підтверджує, що доменна зона .рф – найпопулярніша в світі з нелатинських зон. Однак, за його ж словами, з точки зору комерції – це не найуспішніший проект.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.