Для очок Google Glass придумали «джейлбрейк»

Хакер Джей Фрімен став першим, хто зламав «розумні» окуляри Google Glass і отримав повний доступ до операційної системи Android. В інтерв’ю журналу Forbes він розповів, що отримав тестовий зразок пристрою як учасник програми Glass Explorer і відразу ж почав перевіряти версію платформи 4.0.4 на вже відомі уразливості.

Скориставшись експлойтів, який в минулому році випустив другий хакер під ніком B1nary, Фримену вдалося зламати платформу за кілька годин. Він також виявив, що в Google Glass, крім оголошених характеристик, задіяна «система на чіпі» OMAP 4430 (можливо, двоядерний) від Texas Instruments і 682 мегабайта оперативної пам’яті. Така дивна цифра пояснюється тим, що загальний обсяг «оперативки», швидше за все, дорівнює 1 гігабайту, з якого розробникам відведена лише частина. Тактова частота процесора залишається невідомою, але у OMAP 4430 вона коливається між 1 і 1,2 ГГц.

За рівнем продуктивності окуляри можна зіставити флагманом 2011 року. Тим же чіпом і «оперативкою», наприклад, оснащений Samsung Galaxy S II. Вже не новий процесор OMAP 4430 також встановлено в Motorola DROID RAZR і 7-дюймовому Galaxy Tab 2.0.

Втім, навіщо потрібен «джейлбрейк» Google Glass – Фрімен поки сам точно не знає. Як варіант, можна зробити так, щоб дані зберігалися локально, а не відсилалися на сервери Google. Або ж, зламавши окуляри, можна буде заборонити компанії віддалено блокувати аксесуар.

Джей «saurik» Фрімен відомий як розробник додатків під Android та iOS, а також як автор популярного сховища Cydia для мобільних продуктів Apple, що пройшли процедуру «джейлбрейка». Здійснивши «разлочку» i-пристрої, користувачі можуть встановлювати з Cydia будь-які програми, теми оформлення, «твики», а також змінювати файлову систему iOS.

Окуляри доповненої реальності, що підключаються до смартфону по Bluetooth, Google анонсувала в червні минулого року.Замість стекол у них встановлений крихітний прозорий дисплей біля правого ока, на якому час від час показуються спливаючі повідомлення ( «картки»): листи Gmail, новини, погода, маршрут та інші. Аксесуар протягом року будуть тестувати кілька тисяч чоловік. У широкий продаж він надійде навесні 2014 го.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.