BlackBerry хочуть купити китайці

Світовий лідер з виробництва персональних комп’ютерів, китайська Lenovo, всерйоз розглядає можливість покупки канадського виробника смартфонів BlackBerry. Правда, угода може зірватися через перешкоди політичного характеру.

За даними американського ділового видання The Wall Street Journal, представники Lenovo підписали угоду про нерозголошення, щоб мати можливість ознайомитися зі станом справ колись провідного світового виробника смартфонів.Навіть якщо сторони домовляться про угоду, її ще належить схвалити канадському уряду.

Отримання такого схвалення під великим питанням – нинішній уряд Канади сформували консерватори, негативно відносяться до іноземних інвестицій в стратегічно важливі підприємства. Смартфони BlackBerry використовують сотні тисяч держслужбовців в Канаді і США, включаючи главу Білого Дому Барака Обаму.

Швидше за все, віддати такий актив китайцям в Оттаві не захочуть. Можливо, Lenovo доведеться домовлятися про покупку окремих підрозділів BlackBerry – в цьому випадку канадські чиновники можуть бути більш поступливими.

Справи у BlackBerry йдуть не дуже добре вже не перший рік, конкурувати з iPhone і Android стає все складніше. Як повідомлялося недавно, менеджмент розглядає можливість продажу компанії Google, Intel, SAP або одному з великих азіатських виробників смартфонів.

Потенційні покупці BlackBerry зацікавлені в першу чергу в її активах. Компанія володіє сервісом і технологією BBM для обміну миттєвими повідомленнями, який оцінюють в 3-4,5 мільярда доларів, а також патентним портфелем загальною вартістю 2-3 мільярди. Проте, можливі партнери BlackBerry відносяться до угоди з обережністю, оскільки активи компанії можуть значно подешевшати: минулого місяця виробник відзвітував про майже мільярдний збиток і списання непроданих смартфонів Z10.

Джерело: The Wall Street Journal

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.