Apple зацікавилася навігацією всередині приміщень

Компанія Apple купила стартап WifiSLAM, який розробив мобільний додаток, що визначає координати користувача всередині будівель за допомогою сигналів Wi-Fi. Сума угоди, яка була закрита зовсім недавно, склала близько 20 мільйонів доларів. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на близьке до ситуації джерело.

Apple підтвердила факт угоди, заявивши, що вона «час від часу купує невеликі IT-компанії». Від подальших коментарів прес-служба компанії відмовилася, відзначає газета.

Стартап WifiSLAM був запущений два роки тому. У число його засновників входить колишній інженер-стажист Google по розробці програмного забезпечення Джозеф Хуанг. Суть технології WifiSLAM полягає в тому, щоб в режимі реального часу визначати місцезнаходження користувача і його друзів.

На сайті компанії (він пішов в офлайн, коли стало відомо про угоду з Apple) говорилося, що точність позиціонування становить до двох з половиною метрів. При цьому розробка не задіє GPS, а використовує тільки сигнали Wi-Fi, які вже є в будівлі.

Купівля WifiSLAM спрямована на посилення конкуренції з Google в області навігації. Відмовившись від Google Maps, влітку минулого року Apple випустила 6-ю версію операційної системи iOS з власними «Картами». Нова програма, проте, зустріла шквал критики з боку користувачів, які виявилися незадоволені тим, що покрокова навігація працює некоректно, а на картах часто вказані застарілі назви.

Вважається, що саме через скандал з «Картами» був звільнений топ-менеджер Apple Скотт Форстолл, який відповідав за розробку iOS. Гендиректор Apple Тім Кук особисто вибачився за недоробки в додатку, і з тих пір компанія продовжує його удосконалювати.

Технологія позиціонування всередині будівель вже застосовується в мобільних картах Google. Завдяки функції, що з’явилася в кінці 2011 року, користувачі можуть орієнтуватися в закритих приміщеннях, таких як аеропорти, торгові центри та стадіони. Їх місце розташування відзначається блакитний точкою з точністю до кількох метрів і визначається завдяки GPS-даними, вишок стільникового зв’язку і точок доступу Wi-Fi.

Доступні об’єкти – магазини, туалети, банкомати або термінали в аеропортах – відзначаються піктограмою або стікером.Щоб включити режим, потрібно максимально наблизити карту. На сторінці підтримки Google йдеться, що в додатку є вже понад 10 тисяч поверхових планів приміщень в 13 країнах (Росії серед них немає).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.