Apple поставила рекорд продажів iPhone, але заробила менше

Apple оголосила показники за IV квартал 2013 фінансового року, що завершився 28 вересня 2013 Виручка компанії за квартал склала $ 37,5 млрд, а чистий прибуток – $ 7,5 млрд, або $ 8,26 на одну акцію. Компанія стала менш прибутковою, ніж рік тому, не дивлячись на рекордний обсяг продажів смартфонів.

Для порівняння, виручка компанії за той же квартал попереднього року склала $ 36 млрд, а чистий квартальний прибуток – $ 8,2 млрд, або $ 8,67 на одну акцію. Валова квартальний прибуток склав 37% в порівнянні з 40% роком раніше. 60% від всієї виручки Apple отримала в звітному кварталі за межами США.

Продажі смартфонів iPhone в липні-вересні стали рекордними для цього кварталу – 33,8 млн штук у порівнянні з 26,9 млн роком раніше. Продажі iPad зросли незначно, з 14 млн до 14,1 млн – справа в тому, що користувачі не поспішали купувати планшетники, чекаючи анонса iPad п’ятого покоління і iPad mini з Retina-дисплеєм.

Продажі комп’ютерів Mac взагалі впали – до 4,6 млн пристроїв в порівнянні з 4,9 млн в тому ж кварталі 2012 року. Про плеєри iPod Apple віддала перевагу в прес-релізі взагалі не згадувати – ця категорія пристроїв користується все меншою популярністю.

Спілкуючись з журналістами та аналітиками, генеральний директор Apple Тім Кук повідомив, що за минулі чотири квартали, які становлять 2013-й фінансовий рік, компанія завершила 15 «стратегічних» придбань, тобто купувала по одній компанії кожні 3-4 тижні. Цікаво, що в ЗМІ з’являлася інформація лише приблизно про половину цих угод.

Apple традиційно купує компанії заради їх розробок в галузі програмного забезпечення, мікрочіпів і інших комплектуючих або матеріалів, щоб потім використовувати їх в своїх майбутніх продуктах. Тім Кук в ході телеконференції пообіцяв, що в 2014-му компанія випустить нові «чудові продукти» в категоріях, в яких до цих пір не представлена. Ринок давно чекає від Apple «розумних» годин iWatch і телевізора iTV, проте як можуть виглядати ці пристрої і якими будуть їхні характеристики, поки невідомо.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.